Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Kolín - Bonn

   Mezinárodní letiště Kolín-Bonn je šestým největším letištěm v Německu co se osobní přepravy týče a druhým největším v oblasti nákladní dopravy. Leží mezi městy Kolín nad Rýnem (15 km) a Bonn (16 km). Letiště vzniklo původně pro vojenské účely, pro osobní přepravu bylo otevřeno v roce 1951.

   Informace o letišti Kolín - Bonn

   Web www.koeln-bonn-airport.de
   IATA CGN
   ICAO EDDK
   Místo Kolín nad Rýnem, Německo
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 17:07, 01. 12. 2021
   Vzdálenost 512 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Přímo na letišti si můžete v jedné ze šesti půjčoven zapůjčit osobní automobil. Alternativou je služba sdílení automobilu, kterou zprostředkovávají firmy Car2Go a DriveNow.

   Dáváte-li přednost hromadné dopravě, využijete vlak S-Bahn, který jezdí do Bonnu i Kolína nad Rýnem a je nejrychlejším způsobem dopravy. Vlaky jezdí v intervalu 10 až 15 minut nonstop 24 hodin denně a zastávku najdete mezi terminály.

   Do Kolína nad Rýnem: linky RE6, RE8, S13 a S19 za cenu 2,80 EUR, lze si koupit i celodenní jízdenku za 8,60 EUR. Linky RE6 a RE8 jsou dálkové a dostanete se s nimi bez nutnosti přestupu do dalších měst (Düsseldorf, Essen, Dortmund a další).

   Do Bonnu: linka RE8 za cenu 7,80 EUR.

   Do jižní části Kolína jezdí také autobusová linka 161 za 2,80 EUR a do centra Bonnu autobus SB 60 za 8,20 EUR. Autobusové spojení do Kolína lze vyhledávat zde, do Bonnu zde. Autobus zastavuje před oběma terminály.

   Pro spojení s dalšími městy využijete dálkové spoje některé ze šesti společností, které na letiště zajíždějí.

   Využít lze také soukromou taxi službu, ceny do jednotlivých destinací naleznete zde.

   Služby na letišti

   Na letišti najdete širokou škálu duty free i klasických obchodů, restaurace, kavárny a rychlá občerstvení. Na letišti jsou bankomaty, směnárny, turistické informace, půjčovny automobilů, info stánky cestovních kanceláří, lékárna, lékařská služba včetně zubaře, pošta, policie, masážní salon, zásuvky pro nabíjení elektroniky, dětský koutek a VIP salonek. Wi-Fi připojení je neomezené a zdarma. Pro firmy je na terminálu 1 rozlehlé konferenční centrum vybavené nejmodernější technikou, do největších místností se vejde až 200 osob.

   Letenky

   Z Prahy do Kolína nad Rýnem létá společnost SmartWings za ceny od 2 500 Kč. Z Kolína nad Rýnem můžete dále pokračovat do většiny oblíbených evropských destinací.

   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je pro cestující otevřeno nonstop. Na letišti jsou dva terminály, jeden slouží pouze pro Lufthansu a Eurowings, druhý pro ostatní aerolinky. Na přestup v rámci terminálu vám bude stačit 40 minut, na přestup mezi terminály si vyhraďte raději hodinu.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.


   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.