Portugalsko od 1 718 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Faro

   Letiště Faro, známé také pod názvem Algarve, obsluhuje oblast jižního Portugalska, pro které je jediným letištěm v oblasti. Nejvíce vytížené je v době evropských prázdnin, kdy sem létá většina standardních i nízkonákladových leteckých společností. Centrum Fara je vzdáleno 4 kilometry.

   Informace o letišti Faro

   Web www.ana.pt
   IATA FAO
   ICAO LPFR
   Místo Faro, Portugalsko
   Časový posun 1 hodina oproti ČR
   Aktuální čas 18:36, 24. 01. 2022
   Vzdálenost 2 295 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Nejlepším způsobem, jak si užít krásy Portugalska, je zapůjčení osobního automobilu a cestování po vlastní ose. Seznam dostupných půjčoven naleznete zde.

   Nechcete-li si půjčovat automobil, můžete se po Portugalsku přepravovat vlaky, které lze vyhledávat zde. Vlaky odjíždí z vlakového nádraží v centru Fara. Další možností je využití některé ze soukromých autobusových společností, které mají sídlo na letišti.

   Do centra Fara se dostanete autobusem, taxi nebo shuttle busy soukromých společností.

   Letiště spojují s centrem města autobusy číslo 14 a 15. Linka 14 jede do města cca 20 minut a odjíždí pouze několikrát za den, jízdní řád naleznete zde. Linka 15 jezdí z letiště na autobusové nádraží od 5:00 do 23:00 v intervalu 30 až 50 minut, doba jízdy je 15 minut. Jízdní řád linky 15 naleznete zde. Cena jednosměrné jízdenky na oba spoje je 2,25 EUR. Více informací o městské hromadné dopravě naleznete zde.

   Pojedete-li soukromým taxi, vždy se ujistěte o zapnutí taxametru. Cena do centra Faro by měla být 10 EUR. Na letišti funguje také řada soukromých společností, které nabízejí službu odvozu.

   Do španělské Sevilly se z letiště dostanete autobusy společností EVA Transporters a Rede expressos.

   Služby na letišti

   Na letišti jsou restaurace i rychlá občerstvení, kavárny, obchody se suvenýry, potravinami, kosmetikou, cestovatelskými potřebami a duty free zbožím. Ke službám patří bankomaty, směnárny, turistické informace, služba první pomoci, cestovní agentury, půjčovny automobilů, poštovní schránka, nabíjecí stanice pro elektroniku a možnost zakoupení místní SIM karty.

   Rodiny s dětmi ocení místnosti pro krmení a přebalování dětí i možnost zapůjčení kočárků. Wi-Fi připojení je neomezené a zdarma. Skříňky na uschování zavazadel najdete na parkovišti P5 a za uložení zaplatíte dle velikosti zavazadla 1,50 až 2,50 EUR za hodinu. Minimální doba uložení jsou 4 hodiny, maximální není omezená. Na letišti funguje asistenční služba pro hůře pohyblivé nebo se orientující osoby. Za poplatek si můžete zakoupit právo přednostního nástupu a vstup do VIP salonku.

   Letenky

   Z Prahy se do Fara dostanete pouze s přestupem. Aktuálně nejlevnější letenky, v rozmezí 4 až 6 000 Kč za zpáteční let, nabízí společnosti Lufthansa, TAP Portugal a Brussels Airlines.

   Levnější lety lze sehnat z Berlína se společností Ryanair, která nabízí přímé lety od 2 000 Kč.

   Ze všech dalších okolních letišť seženete letenky za podobnou cenu jako při odletu z Prahy.

   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je pro cestující otevřeno nonstop.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.


   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.