Lisabon od 11 069 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Lisabon Portela

   Mezinárodní letiště Portela leží v husté zástavbě, pouhých 7 kilometrů od centra Lisabonu. Je jedním z největších letišť v jižní Evropě a důležitým dopravním uzlem pro lety do Evropy, ale také do severní a jižní Ameriky. Na letišti operuje většina známých nízkonákladových i prémiových společností.

   Informace o letišti Lisabon Portela

   Web www.ana.pt
   IATA LIS
   ICAO LPPT
   Místo Lisabon, Portugalsko
   Časový posun 1 hodina oproti ČR
   Aktuální čas 09:25, 25. 07. 2024
   Vzdálenost 2 232 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Do centra Lisabonu se můžete dostat autobusy nebo metrem.

   Metro: s dobou jízdy 25 až 30 minut je nejrychlejším způsobem dopravy do centra města a k nádraží Oriente. Během cesty musíte ve stanici Alameda přestoupit na zelenou linku. Jednorázové jízdné je za 1,45 EUR, celodenní za 6,15 EUR. Před nákupem jízdenek si musíte koupit za 0,50 EUR kartičku, kterou můžete libovolně nabíjet.

   Letištní autobus Aerobus: dvě linky jezdí do centra Lisabonu a do finanční čtvrti v intervalu 20 minut (po 19:00 je interval 25 minut) v čase od 7:30 do 23:00. Cena jízdenky je 3,60 EUR v předprodeji a 4 EUR u řidiče. Jízdenky můžete také zakoupit online na webových stránkách dopravce.

   Autobusy veřejné dopravy: linky 744 a 783 jezdí do centra města ze zastávky poblíž stanice metra. Cesta do centra trvá minimálně 40 minut, jednosměrná jízdenka stojí 1,40 EUR (u řidiče 1,80 EUR), celodenní je za 6,30 EUR. Automat na jízdenky je ve stanici metra.

   Autobusy Flibco: jednou za hodinu jezdí autobusy společnosti Flibco na zastávky Marques de Pombal a Rossio v centru města. Cena jízdenky je 8 EUR.

   Noční linka 208: linka jezdí do centra města i k nádraží Oriente v intervalu maximálně 60 minut od 0:30 do 5:30 hodin. Cena a způsob nákupu jízdenek je stejný, jako u autobusů veřejné dopravy.

   Služby na letišti

   Na letišti najdete širokou škálu duty free obchodů, restaurace, kavárny i rychlá občerstvení. Jsou zde bankomaty, směnárny, turistické informace, konferenční místnost, pošta, asistenční služba, Wi-Fi připojení, sprchy a úschovna zavazadel. Sprchy za 18 EUR na 15 minut najdete ve 2. patře terminálu 1, v provozu jsou od 7:00 do 22:00 hodin. Nonstop otevřená úschovna zavazadel je u parkoviště P2 a stojí 5 EUR.

   Letenky

   Z Prahy nebo Vídně můžete do Lisabonu letět za ceny kolem 5 500 Kč. Levnější může být odlet z Berlína nebo Budapešti, ze kterých lze sehnat letenky i kolem 1 500 Kč. Příležitostně můžete narazit na akce aerolinek TAP, ve kterých se cena letenky pohybuje kolem 3 500 Kč na přímý let z Prahy. Společnost TAP létá operuje velké množství letů do Brazílie a tak může být letiště v Lisabonu dobrou alternativní volbou pro lety do Jižní Ameriky. Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je pro cestující otevřeno 24 hodin denně. Mezi terminály jezdí každých 5 minut automatický vláček, cesta zabere 10 minut. Pro přestup na lety do Brazílie vám bude stačit 30 minut, při letu do Afriky a Ameriky si vyhraďte 45 minut.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   letenky Lisabon

   Zdarec. Objednával někdo tuhle linku do Lisabonu z Krakova od Ryanair www.levneletenky.org/tip… nějaké zkušenosti a dobré rady na cestu? S… Zobrazit více
   Péťa_V
   Péťa_V