Budapešť od 929 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Ference Liszta Budapešť

   Mezinárodní letiště Ference Liszta Budapešť je největším a nejrušnějším letištěm v zemi a zároveň čtvrtým nejrušnějším letištěm ve střední Evropě. Svojí domovskou základnu zde má nízkonákladová aerolinka Wizz Air.

   Informace o letišti Ference Liszta Budapešť

   Web www.bud.hu
   IATA BUD
   ICAO LHBP
   Místo Budapešť, Maďarsko
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 15:15, 24. 06. 2024
   Vzdálenost 472 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Do Budapešti se dostanete autobusy RegioJet, Eurolines nebo Flixbus, případně vlaky Českých drah. Přímo na letiště zajíždí pouze RegioJet třikrát v týdnu. Ostatní spoje staví v centru města a na letiště se tak musíte dostat autobusy, případně metrem a autobusem.

   Autobus expresní linky 100E jezdí z letiště přímo do centra v intervalu 30 minut od 4:00 do 0:30 hodin. Jedna cesta trvá 30 až 40 minut a stojí 900 forintů. Jízdenky nejsou zahrnuty v systému hromadné dopravy, nelze je tedy použít při přestupech na jiné spoje.

   Autobus linky 200E jede na modrou stanici metra Köbanya-Kispest, odkud se dostanete metrem rychle a pohodlně do centra. Doba jízdy je zhruba 50 minut a jízdenka stojí 530 forintů na 100 minut. Můžete si také koupit jízdenku na 24 hodin za 1 650 forintů. Jízdenky zakoupíte v automatech na letišti nebo na zastávkách, platit lze v hotovosti i kartou.

   Služby na letišti

   Na letišti jsou restaurace, rychlá občerstvení, kavárny i obchody. Najdete zde také bankomaty, směnárny, půjčovny aut a dětský koutek. Wi-Fi připojení je zdarma na dvě hodiny. Úschovna zavazadel je za poplatek 14 EUR uprostřed terminálu.

   Letenky

   Z Prahy do Budapešti létají společnosti ČSA za ceny kolem 4 000 Kč a nízkonákladový Ryanair s cenami kolem 1 500 až 2 000 Kč. Díky tomu, že zde má své domovské sídlo nízkonákladový Wizz Air, se můžete z Budapešti dostat do největších evropských měst i za ceny kolem 500 Kč. Z Budapešti lze také sehnat výhodné letenky do mnoha destinací v Asii. Ceny letenek záleží vždy na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je pro cestující otevřeno 24 hodin denně.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.