Liverpool od 15 590 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Johna Lennona Liverpool

   Mezinárodní letiště obsluhující severozápadní Anglii leží na břehu řeky Mersey přibližně 12 kilometrů od centra Liverpoolu. Je používáno téměř výhradně pro nízkonákladové lety především po Anglii, Evropě a do severní Afriky.

   Informace o letišti Johna Lennona Liverpool

   Web www.liverpoolairport.com
   IATA LPL
   ICAO EGGP
   Místo Liverpool, Velká Británie
   Časový posun 1 hodina oproti ČR
   Aktuální čas 19:14, 12. 06. 2021
   Vzdálenost 1 232 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Nejlevnější spojení do centra města, které stojí 2,30 GBP, zajišťují autobusové linky 80A, 82A a 86A. Linky jezdí v intervalu maximálně 20 minut a na hlavní nádraží se s nimi dostanete zhruba za 40 až 50 minut.

   Rychlejší je expresní linka číslo 500, která stojí 3,50 GBP a jede do centra města k autobusovému nádraží 25 minut. Linka jezdí v intervalu 30 až 60 minut.

   Jízdenku lze koupit v hotovosti u řidiče, předem na webových stránkách společnosti Arriva (lístek následně jen ukážete v telefonu, není třeba tisk) nebo si lze v supermarketu SPAR koupit za 1 GBP kartičku Walrus card, na kterou si můžete nabít jednodenní jízdné za 4,80 GBP nebo třídenní za 13,50 GBP. V supermarketu je možné platit kartou.

   Služby na letišti

   Na letišti najdete pár obchodů, restaurací a rychlých občerstvení. Ve veřejné části haly je nonstop otevřený supermarket SPAR. Wi-Fi připojení je zdarma na 30 minut. Pro uložení zavazadel můžete využít úschovnu, která se nachází v příletové části terminálu a je otevřena od 8:30 do 17:00 hodin. Za 6 hodin zaplatíte 3 GBP. Na letišti jsou také bankomaty, směnárna a asistenční služba.

   Letenky

   Díky společnosti Ryanair se můžeme z Prahy do Liverpoolu dostat za běžnou cenu kolem 2 000 Kč, v případě akčních letenek i kolem 1 000 Kč. Alternativou je využití letiště v nedalekém Manchesteru. Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je pro cestující otevřeno 24 hodin denně.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.


   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.