Velká Británie od 8 599 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Manchester

   Mezinárodní letiště v Manchesteru, ležící 14 kilometrů od centra města, je čtvrtým nejrušnějším letištěm v Anglii. Z letiště jsou provozovány lety nejen do Evropy, ale i Ameriky a Asie. Své základny zde mají aerolinky Ryanair, Flybe, Jet2 a easyJet.

   Informace o letišti Manchester

   Web www.manchesterairport.co.uk
   IATA MAN
   ICAO EGCC
   Místo Manchester, Velká Británie
   Časový posun 1 hodina oproti ČR
   Aktuální čas 09:47, 25. 07. 2024
   Vzdálenost 1 195 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Z letiště se lze dostat nejen do centra Manchesteru, ale také do dalších známých měst v okolí.

   • Do centra Manchesteru: ze zastávky před terminálem jezdí v intervalu 3 až 10 minut od 3:45 do 0:30 hodin vlaky do centra města za cenu 4,30 GBP. Cesta trvá přibližně 20 minut.
   • Do okolí a západní části Manchestru: tramvaj linky F za 2,90 GBP, cesta trvá zhruba 25 minut.
   • Do Liverpoolu: přibližně jednou za hodinu jezdí autobusy National Express za ceny od 7 GBP. Cesta trvá přibližně 65 až 75 minut.
   • Do okolních měst: autobusy National Express a easyBus nebo vlaky Trainline.

   Služby na letišti

   Na letišti jsou duty free obchody, kavárny, restaurace i rychlá občerstvení. Jsou zde bankomaty, směnárny, půjčovny automobilů, asistenční služby a Wi-Fi připojení na 60 minut zdarma. V terminálu 1 a 2 se nachází úschovna zavazadel za 5 GBP na den. Máte-li více času, je možné se podívat do návštěvnického centra, které leží kousek od letiště. Můžete pozorovat vzlety a přistání, podívat se do muzea a najíst se v několika restauracích. Do centra se dostanete každou hodinu autobusovou linku číslo 200 za 2,90 GBP.

   Letenky

   Z Prahy létají za ceny kolem 2 000 Kč společnosti Jet2 a easyJet. Při odletu z okolních letišť lze sehnat i letenky kolem 1 500 Kč. Alternativně můžete letět do Liverpoolu a Leedsu. Zvažte však výhodnost letenky vzhledem k nákladům na přepravu z a na letiště. Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je pro cestující otevřeno 24 hodin denně. Letiště má tři terminály a je poměrně rozlehlé. Na přestup v rámci jedné letenky si vyhraďte 30 minut, máte-li dvě samostatné letenky, nechte si na přestup 2 hodiny času.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo jejich letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Ryanair přímá linka Praha - Manchester

   Letecká společnost Ryanair zavede od října 2019 přímou linku Praha - Manchester. Létat bude 9x týdně a stane se tak přímou konkurencí pro leteckou… Zobrazit více
   Dáša
   Dáša