Velká Británie od 6 320 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Birmingham

   Mezinárodní letiště ležící přibližně 10 kilometrů od Birminghamu je sedmým nejrušnějším letištěm v zemi. Je základnou mnoha nízkonákladových aerolinek, které zajišťují vnitrostátní lety, ale najdete odsud i lety do Dubaje nebo New Yorku.

   Informace o letišti Birmingham

   Web www.bhx.co.uk
   IATA BHX
   ICAO EGBB
   Místo Birmingham, Velká Británie
   Časový posun 1 hodina oproti ČR
   Aktuální čas 10:47, 05. 12. 2023
   Vzdálenost 1 145 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Nejrychleji se do a z Birminghamu dostanete vlakem, který jezdí od 5:15 do 02:00 hodin v intervalu 5 minut. Cesta trvá přibližně 15 minut a cena začíná na částce 3 GBP v závislosti na trase. K vlakové zastávce vás zdarma doveze vláček Air-Rail link.

   U letiště je také autobusová zastávka pro ty, kteří chtějí po příletu pokračovat do dalších měst.

   Služby na letišti

   Na letišti jsou duty free obchody, restaurace, rychlá občerstvení, kavárny, směnárny, bankomaty, půjčovny automobilů. Je zde také místnost pro matky s dětmi, konferenční místnost, Wi-Fi připojení a úschovna zavazadel. Pro děti a starší nebo hůře pohyblivé osoby je zde asistenční služba. Wi-Fi připojení je neomezené a zdarma. Úschovna zavazadel je k dispozici od 4:00 do 22:00 hodin a najdete ji v blízkosti check-in terminálu. Cena je dle velikosti zavazadla od 8 do 10 GBP za den.

   Letenky

   Z Prahy létají do Birminghamu pouze ČSA za cenu kolem 3 500 Kč. Levněji můžete letět z Katowic, Vratislavy nebo Bratislavy se společností Ryanair za ceny od 1 000 až 1 500 Kč.

   Další informace, které se mohou hodit

   Na letišti jsou dva terminály, které jsou v jedné budově a přesun mezi nimi zvládnete za 5 minut. V případě přestupu si ale raději vyhraďte 45 minut. Letiště je v provozu nonstop 24 hodin denně.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.