Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Krakov John Paul II

   Mezinárodní letiště Jana Pavla II. Krakov leží přibližně 11 kilometrů západně od Krakova. Po letišti ve Varšavě je druhým největším letištěm v zemi. Vzhledem ke své poloze je dostupnou alternativou především pro obyvatele Moravy.

   Informace o letišti Krakov John Paul II

   Web www.krakowairport.pl
   IATA KRK
   ICAO EPKK
   Místo Krakow, Polsko
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 12:13, 14. 04. 2024
   Vzdálenost 395 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Nejrychleji se z centra Krakova dostanete vlakem z hlavního nádraží Kraków Główny, cesta zabere pouze 17 minut. Vlaky jezdí od 4:00 do 00:00 hodin, přesné jízdní řády najdete zde. Lístek stojí 9 zlotých a lze ho zakoupit v automatu na nádraží, platit můžete v hotovosti nebo kartou.

   Alternativou jsou autobusové linky 208 a 252, které mají více zastávek. V noci jezdí autobus linky 902. Základní lístek na jednu cestu bez přestupu stojí 4 zloté, podrobnosti o jízdních řádech najdete na stránkách dopravního podniku. Využít lze také autobusy Leo Express, které jezdí dvakrát denně za cenu 56 Kč.

   Z Prahy, Brna a Ostravy se do Krakova dostanete pohodlně autobusy RegioJet, Leo Express, Flixbus a Polski bus. Ceny jízdenek začínají na cenách od 300 Kč. Na letiště zajíždí pouze RegioJet a Leo Express. Ostatní autobusy zastavují hned vedle vlakového nádraží, ze kterého jezdí výše uvedený spoj na letiště.

   Při cestě autem pojedete po dálnici D1, která se v Polsku napojuje na dálnici A4. Letiště je přímo u sjezdu z dálnice. Mezi Katovicemi a Krakovem počítejte s dálničním poplatkem 20 zlotých. Parkovat lze na oficiálním parkovišti nebo na přilehlých soukromých parkovištích. Pro srovnání cen parkovného lze využít stránky Parkvia.

   Služby na letišti

   Na letišti jsou bankomaty, směnárna, poštovní schránka, obchody, restaurace, rychlá občerstvení, kavárny, půjčovny automobilů, úschovna zavazadel a VIP salónky. Wi-Fi připojení je dostupné zdarma po 15 minutových intervalech. Mezi 9:00 až 19:00 je otevřena informační kancelář. Úschovna zavazadel, která se nachází v odletové hale u check-in kiosků, je otevřena od 4:00 do 20:00 hodin a stojí 50 zlotých.

   Letenky

   Z Krakova létají letecké společnosti převážně po Evropě. Své sídlo zde mají nízkonákladové společnosti WizzAir a Ryanair a tak lze z Krakova sehnat zpáteční letenky do Evropy kolem 2 000 Kč, v případě akčních cen lze i levnější. Ceny vždy záleží na konkrétní společnosti, sezóně i předstihu, s jakým letenky kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je otevřeno 24 hodin denně.

   Přílety a odlety

   Čekáte na návrat vašich příbuzných z dovolené a nevíte, kdy se přesně vrací, abyste je mohli včas vyzvednout na letišti? Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo jejich letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), napříkladOK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Do Valencie z Krakova či Katowic. Poradí mi někdo?

   Velmi rád bych se podíval do Valencie. Raději než z Prahy bych letěl z Krakova či Katowic. Poradí mi někdo?
   Kristýna
   Kristýna

   WizzAir otevře 10 nových linek z Krakowa

   Letecká nízkonákladová společnost WizzAir zprovozní od roku 2020 deset nových linek z Krakowa. Jásat mohou především milovníci Itálie a Norska. … Zobrazit více
   Dáša
   Dáša

   Jak na Tenerife?

   Zdravím,objednával někdo už letenku na Tenerife od Wizzu ? Vím, že tam létá Ryanair z Krakova. Nyní jsem ovšem narazil i na tuto linku z Katovic, tak… Zobrazit více
   Kristýna
   Kristýna

   letenky Lisabon

   Zdarec. Objednával někdo tuhle linku do Lisabonu z Krakova od Ryanair www.levneletenky.org/tip… nějaké zkušenosti a dobré rady na cestu? S… Zobrazit více
   Péťa_V
   Péťa_V