Kodaň od 2 499 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Kodaň

   Mezinárodní letiště Kastrup v Kodani je jedním z největších a nejmodernějších letišť v Evropě. Letiště ležící 8 kilometrů od centra Kodaně na ostrově Amager odbavuje lety nejen do Evropy, ale dostanete se odsud téměř do celého světa. Je sídlem aerolinek Norwegian, SAS a Air Greenland

   Informace o letišti Kodaň

   Web www.cph.dk
   IATA CPH
   ICAO EKCH
   Místo Kodaň, Dánsko
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 20:10, 03. 10. 2022
   Vzdálenost 623 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Nejrychlejší je metro linky M2, které jezdí z konce letištního terminálu každých 5 až 10 minut, v noci každých 10 až 15 minut. Do centra se dostanete zhruba za 25 minut, základní jízdné za 36 DKK platí na 75 minut a 3 zóny. Jízdenka platí od nákupu, nikoli od nástupu do metra. Lze zakoupit i zvýhodněné jízdné na celý den nebo i více dní. S dospělou osobou mohou jet dvě děti do 12 let zdarma.

   Využít můžete i autobusovou linku 5A, která jezdí přes centrum do Husum Torv nebo vlak, který jezdí na hlavní nádraží. Vlak můžete použít i pro cestu do švédského Malmö. Vlaky do Malmö stojí 89 DKK a odjíždějí každých 20 minut, cesta trvá přibližně 30 minut.

   Na letiště v Malmö se dostanete kombinací výše uvedeného vlaku s přestupem na autobus. Cesta bude stát 111 DKK a trvat zhruba hodinu.

   Více informací o dopravě v Dánsku naleznete na webových stránkách zde.

   Služby na letišti

   Na letišti jsou duty free obchody, restaurace, kavárny, rychlá občerstvení, bankomaty, směnárny, VIP salonky, konferenční místnost, asistenční služba, úschovna zavazadel a Wi-Fi připojení zdarma. Úschovna zavazadel je na parkovišti P4 naproti terminálu 2. Cena je 80 DKK na 4 hodiny nebo 100 DKK na 24 hodin.

   Letenky

   Především díky nízkonákladové společnosti Norwegian se z Prahy do Kodaně můžeme často dostat za cenu do 1 000 Kč za jednosměrnou letenku. Pokud si vystačíte s příručním zavazadlem, je možné se společností Norwegian cestovat velice levně také do Asie. Například do Singapuru můžete koupit jednosměrnou letenku kolem 4 500 Kč. Z Prahy do Kodaně létají přímými lety také ČSA, cena je však obvykle vyšší. Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je pro cestující otevřeno 24 hodin denně. Přesun mezi terminály trvá přibližně 15 minut. Na přesuny v rámci jedné letenky si dejte ale raději 45 minut a na dva separátní lety 2 hodiny.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.


   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.