Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Linec

   Mezinárodní letiště v Linci, nazývané též Blue Danube airport Linz, leží necelých 15 kilometrů od centra města a je třetím největším letištěm v Rakousku. Pravidelná osobní přeprava zde funguje od roku 1956.

   Informace o letišti Linec

   Web www.flughafen-linz.at
   IATA LNZ
   ICAO LOWL
   Místo Linz, Rakousko
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 23:21, 23. 04. 2024
   Vzdálenost 208 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Z České republiky se na letiště dostanete osobním automobilem, autobusy společnosti Leo Express nebo vlakem Českých drah

   Přijedete-li osobním automobilem, je možné zaparkovat na oficiálním letištním krátkodobém či dlouhodobém parkovišti. Parkovné si lze spočítat zde.

   Pro spojení mezi letištěm a centrem Linze slouží autobusová linka číslo 601. Cesta do centra trvá 22 minut a stojí 3,20 EUR za dospělou osobu a 1,60 EUR za dítě. Jízdní řád autobusu naleznete zde. Alternativou je vlak z nádraží Hörsching, ke kterému jezdí z letiště kyvadlový autobus zdarma (od 5:00 do 23:00). Vlakem se dostanete do centra Linze za 10 minut a do města Wels za 14 minut. Cesta kyvadlovým autobusem k nádraží trvá 3 minuty. Autobus je třeba objednat na letištních informacích. Jízdní řád vlaků naleznete zde

   Přímo na letišti si také můžete zapůjčit osobní automobil.

   Služby na letišti

   Na letišti najdete veškeré potřebné služby jako jsou občerstvení, restaurace, bankomat a směnárna a duty free obchod. Wi-Fi připojení je na letišti zdarma s limitem na 500 MB dat. Pro větší skupiny a firmy je k dispozici konferenční místnost.
   Letiště je vybaveno i pro hůře pohyblivé osoby, kterým nabízí bezbariérový přístup a možnost osobní asistence.
   Čekání na letišti si můžete zkrátit na vyhlídkové terase, na které je i dětské hřiště. Dětský koutek najdete také v tranzitní zóně. Pro rodiny s nejmenšími dětmi jsou na letišti přebalovací místnosti (odletová hala a tranzitní zóna), přístupový kód k nim obdržíte u informační přepážky.
   Za 40 EUR na osobu se lze zúčastnit prohlídky letiště, při které nakouknete i do části technického zázemí. Více informací naleznete na webu letiště.

   Letenky

   Letiště patří k těm menším a nabídka letů zde není příliš široká. Z Lince létají především sezónní lety do oblíbených destinací v Egyptě, Řecku a Turecku a dále pak přímá linka do Frankfurtu.
   Mezi nejznámější společnosti, které na letišti operují, patří Austrian Airlines, Lufthansa a Eurowings

   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je v pracovní dny od pondělí do pátku otevřeno od 5:30 do 23:00 a o víkendech od 6:00 do 23:00.
   Odletová hala a parkoviště se otevírají 2,5 hodiny před prvním odletem.

   Přílety a odlety

   Čekáte na návrat vašich příbuzných z dovolené a nevíte, kdy se přesně vrací, abyste je mohli včas vyzvednout na letišti? Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo jejich letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.


   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.