USA od 27 498 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Los Angeles

   Letiště Los Angeles, ležící zhruba 25 kilometrů jihozápadně od centra města, je pátým největším a nejvytíženějším světovým letištěm. Své základny zde mají americké společnosti American Airlines, United Airlines a Delta Air Lines.

   Informace o letišti Los Angeles

   Web www.iflylax.com
   IATA LAX
   ICAO KLAX
   Místo Los Angeles, USA
   Časový posun 9 hodin oproti ČR
   Aktuální čas 03:22, 20. 07. 2024
   Vzdálenost 9 599 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Na a z letiště jezdí množství městských i soukromých autobusů, metro, sdílené autobusy, minibusy, soukromé taxi služby, hotelové autobusy a další společnosti zajišťující transport cestujících. K autobusovému nádraží, ze kterého se dostanete i do dalších měst, jezdí kyvadlový autobus zdarma. Kompletní přehled možností přepravy naleznete zde.

   Jednu z nejlepších možností (v poměru rychlost versus cena) představují autobusy LAX FlyAway Bus, které vás dovezou do Holywoodu, na Long beach, Union Staiton, Van Nuys a do Westwoodu. Cena lístků se pohybuje od 8 do 10 USD za jednu cestu. Lístky na autobus lze zakoupit předem online nebo přímo v autobusech. V autobusech se dá platit pouze kartou. Akceptované jsou Visa, MasterCard a American Express. Do některých destinací jezdí autobusy nonstop.

   Nejlevněji se do Los Angeles dostanete metrem ze stanice Aviation LAX, do které jezdí z letiště kyvadlový autobus zdarma. Na zastávce nasednete na metro zelené linky, které ve stanici Willowbrook vyměníte za metro modré linky. Cesta bude trvat kolem 70 minut a bude stát 2,75 USD (1 USD nabíjecí karta + 1,75 USD jízdenka). Jízdenka platí 2 hodiny a lze ji využít i na další navazující spoje. Neplatí pro oblast Santa Monica a Manhattan Beach. Koupit si můžete i celodenní jízdenku za 7 USD. Podrobnosti o hromadné dopravě v Los Angeles naleznete zde.

   Služby na letišti

   Na letišti naleznete celou řadu obchodů s širokou škálou zboží, restaurace, kavárny, rychlá občerstvení i obchody s potravinami. Jsou zde bankomaty, směnárny, policejní i lékařská služba, asistenční služba pro hůře pohyblivé osoby, místnosti pro matky s dětmi i místnosti pro odpočinek cestujících se zvířaty. Pomalejší Wi-Fi připojení s reklamou v úvodu je zdarma na 45 minut. Rychlejší připojení bez reklamy můžete zakoupit za 7,95 USD na 24 hodin.

   Letenky

   Na/z letiště v Los Angeles se dostanete ze/do všech světových kontinentů a destinací. Letenky z Prahy se obvykle pohybují kolem 14 000 Kč, v akcích ale mohou spadnout i na ceny kolem 10 000 Kč. Stabilně nejvýhodnější nabídku má norská nízkonákladová společnost Norwegian. Pokud si při cestě vystačíte pouze s příručním zavazadlem a nevadí vám letět bez jídla, můžete do Los Angeles letět za velice výhodné ceny.

   Jste-li příznivci multi-city výletů, můžete si cesty nakombinovat na různá místa odletu a příletu a podívat se tak i do Kodaně a Stockholmu. Občas se v nabídce Norwegianu objeví letenky z Dublinu do Los Angeles za akční cenu kolem 4 000 Kč za jednosměrnou letenku.

   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete. Ideální doba k nákupu je obvykle 2 – 4 měsíce před odletem.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště má celkem 9 terminálů. Přestup mezi terminály je možný pěšky nebo kyvadlovým autobusem zdarma. Terminály jsou obvykle zavřené v čase od 1:00 do 4:00. Jako u všech ostatních letišť v USA i zde platí, že i pokud jen přestupujete, musíte projít imigrační kontrolou a znovu se odbavit. K tomu je zapotřebí mít platné vízum ESTA.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.