Oslo od 7 890 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Oslo Gardermoen

   Norské letiště, ležící 48 kilometrů od hlavního města Osla, je jedním z největších a nejvýznamnějších v zemi. Zároveň je také druhým (po letišti v Kodani) nejdůležitějším letištěm ve Skandinávii. Jednu ze svých základen zde má norská nízkonákladová společnost Norwegian.

   Informace o letišti Oslo Gardermoen

   Web avinor.no
   IATA OSL
   ICAO ENGM
   Místo Oslo, Norsko
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 07:17, 07. 06. 2023
   Vzdálenost 1 141 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Do centra Osla se lze dostat vlakem či autobusem.

   Autobusy společnosti Flybussen jsou ideální pokud jste ubytovaní v okrajových částech Osla. Autobusy jezdí na několika trasách a po cestě zastavují na více zastávkách než vlak. Jezdí v pravidelných intervalech nonstop 24 hodin denně a stojí 150 NOK (cca 430 Kč). Cesta do centra Osla trvá přibližně hodinu.

   Jedete-li přímo do centra, na hlavní nádraží nebo na letiště Sandefjord využijte vlak NSB. Všechny linky jezdí přes hlavní nádraží a centrum, přičemž linka L12 zajíždí do Drammenu a Kongsbergu, linka R10 jede do Drammenu nebo v opačném směru do Lillehammeru a linka R11 do Drammenu, na letiště Sandefjord a dále do Larviku a Skienu. Jedete-li na letiště Sandefjord, vystupte na stanici Torp, odkud vás na letiště doveze kyvadlový autobus zdarma. Vlaky odjíždí přibližně každých 20 minut a stojí 105 NOK (265 Kč). Cesta do centra trvá 23 minut.

   Pro cesty z letiště přímo do dalších měst můžete využít autobusy společnosti Nettbuss.

   Do centra Osla se můžete dopravit i některou ze soukromých taxi služeb.

   Služby na letišti

   Na letišti najdete velké množství obchodů se širokou nabídkou zboží od kosmetiky, suvenýrů až po oblečení a spotřební zboží. Jsou zde také kavárny, restaurace, rychlá občerstvení, bankomaty, směnárny, půjčovny automobilů, informační a asistenční služba. Wi-Fi připojení je zdarma na dvě hodiny, po uplynutí se však můžete znovu přihlásit. Potřebujete-li rychlejší připojení, je možné ho získat za poplatek. Úschovnu zavazadel najdete v příletové hale. Je otevřena od 5:00 do 22:00 a za větší zavazadlo zaplatíte necelých 300 Kč.

   Letenky

   Nejlevněji můžete z Prahy do Osla letět s nízkonákladovou společností Norwegian. Pokud si vystačíte pouze s příručním zavazadlem, bude vás letenka stát většinou kolem 2 500 Kč za zpáteční cestu. V případě akčních nabídek je možné se dostat i na nižší ceny. Se společností Norwegian pak můžete dále pokračovat i do Asie či Ameriky a to většinou za poměrně výhodné ceny.

   Kromě společnosti Norwegian létají z letiště Oslo Gardemoen další nízkonákladové i standardní aerolinky do všech významných světových destinací.

   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště má jeden terminál, jehož veřejná část je otevřena nonstop. Tranzitní část je otevřena od 4:00 do 24:00. Na přestup v rámci jedné letenky vám bude stačit 35 minut, na dva samostatné lety si vyhraďte alespoň hodinu.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Stávka pilotů SAS. Poletí let Praha - Oslo?

   Dobrý den, prosím vás, neví někdo jestli poletí zítra let Praha - Oslo? Mám zakoupené letenky od Scandinavian Airlines a nevím co díky té stávce… Zobrazit více
   Dáša
   Dáša