Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Pardubice

   Letiště Pardubice je mezinárodní veřejné letiště, ale slouží také jako vojenské letiště. Nachází se poblíž městské čtvrti Popkovice na jihozápadě Pardubic. Letiště provozuje společnost East Bohemian Airport, která je majetkem města Pardubice. Na letišti operuje několik dopravců, kteří nabízejí především sezónní a charterové lety. Hlavní destinací je především Rusko, v letních měsících některá přímořská letoviska ve Španělsku, Bulharsku, Řecku nebo Černé hoře.

   Informace o letišti Pardubice

   Web www.airport-pardubice.cz
   IATA PED
   ICAO LKPD
   Místo Pardubice, Česká republika
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 08:51, 24. 06. 2024
   Vzdálenost 106 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Na letiště Pardubice se dostanete všemi běžnými způsoby. Na počátku roku 2018 vznikla nová přímá autobusová linka č. 90. Ta jezdí z pardubického Hlavního nádraží, z nástupiště číslo 3 na novou autobusovou zastávku Letiště Terminál. Jízdní řád se řídí podle letového řádu linky Ryanair do Stanstedu. Z Hlavního nádraží odjíždějí autobusy v intervalu 90, 120 a 150 minut před odletem a z letiště 30 a 60 minut po příletu. Zastávka je přímo před terminálem. Necelý kilometr od letiště je zastávka Letiště.

   Z vlakového nádraží sem jezdí bez přestupu autobusové linky 8, 88 a 23. Z řady jiných zastávek sem míří autobusy č. 14, 24 a 25. Jízdenky je možné koupit v prodejním automatu, prostřednictvím SMS jízdenky nebo u řidiče, kde je nutné mít drobné mince.

   Velmi jednoduše se dá dopravit na letiště Pardubice vlastním vozem. Značená trasa vede po silnici 2 (ulice Pražská) a není potřeba projíždět centrem města. Od září 2018 probíhá rekonstrukce parkoviště a stání je možné na zpevněné travnaté ploše poblíž nového terminálu. Krátkodobé i dlouhodobé parkování je zde zdarma. Dopravit se na letiště je možné také taxíkem. Oficiální služba Taxi GT má pevnou zvýhodněnou cenu za trasu z letiště na vlakové nádraží. Doprava do jiných míst je zpoplatněna podle aktuálního ceníku. Na letišti je také možné zapůjčit si v půjčovně auto.

   Letenky

   Jediným dopravcem, který na letišti Pardubice nabízí pravidelné lety, je společnost Ryanair. Společnost Rossiya Airlines provozuje v sezóně charterové lety do Petrohradu, Jekatěrinburgu, Samary, Kazaně a Ufy. Další sezónní lety vypravuje dopravce Red Wings Airlines do Moskvy–Domodědovo, Ryanair do Alicante a SmartWings do Antalye, Burgasu, na Rhodos a Krétu. SmartWings také provozují sezónní charter do Podgorice.

   Ceny letenek se odvíjejí od dopravce a akčních slev. U sezónních letů velmi záleží na destinaci, letecké společnosti a také na předstihu, s jakým si letenku koupíte.

   Služby na letišti

   Vzhledem k tomu, že terminál vznikl teprve nedávno, nabídka služeb se bude do budoucna rozšiřovat. Samozřejmostí je balení zavazadel, duty free obchod, rychlé občerstvení a nápojové i jídelní automaty, bankomat, VIP salónek a dětský koutek s místností pro rodiče s malými dětmi. Otvírací doba se vždy řídí podle letového řádu.

   Další informace, které se mohou hodit

   Po celém letišti je možnost připojení se na Wi-Fi zdarma. Je také možné využít služeb aerotaxi a pořádají se zde vyhlídkové lety.

   Přílety a odlety

   Čekáte na návrat vašich příbuzných z dovolené a nevíte, kdy se přesně vrací, abyste je mohli včas vyzvednou na letišti? Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo jejich letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například  OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence. Upozornění pro konkrétní let si můžete nechat zaslat formou SMS nebo e-mailu.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Dovolená Řecko - odlety z Pardubic

   Mohla bych se zeptat, kam do Řecka to létá z Pardubic? Podařilo se vám někdy sehnat něco výhodnýho i tady nebo je vždy lepší lítat z Prahy a koukat… Zobrazit více
   Lachtan
   Lachtan

   Rušení letů v sezóně 2019

   V médiích se objevují zprávy o rušení letů z Ostravy a Pardubic. Např. SmartWings zruší 124 letů (Egypt, Bulharsko, Řecko) z Ostravy kvůli problémům… Zobrazit více
   Lenči
   Lenči

   SmartWings ruší lety z Pardubic!

   Letecká společnost SmartWings ruší pro letní sezónu 2019 všechny lety z Pardubic. Z rezervačního systému již zmizely lety do Burgasu, Heraklionu,… Zobrazit více
   Dáša
   Dáša

   Ryanair ruší všechny lety z Pardubic do Londýna!

   Letecká společnost Ryanair zrušila od 1. červenec 2019 všechny lety z Pardubic do Londýna pro letní sezónu. Důvodem jsou současné problémy s letadly… Zobrazit více
   Dáša
   Dáša