Itálie od 250 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Treviso

   Mezinárodní letiště Benátky Treviso je využíváno především nízkonákladovými společnostmi v čele s Ryanair a Wizz Air a je tak obvykle levnější alternativou k letišti Marca Pola, které leží přímo u Benátek. Centrum města Treviso je vzdáleno 3 kilometry, Benátky jsou 30 kilometrů daleko.

   Informace o letišti Treviso

   Web www.trevisoairport.it
   IATA TSF
   ICAO LIPH
   Místo Treviso (město), Itálie
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 11:34, 25. 07. 2021
   Vzdálenost 519 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Oblíbeným způsobem poznávání krás Itálie je cestování po vlastní ose. Za tímto účelem si přímo na letišti můžete vypůjčit osobní automobil. Kontakty na půjčovny naleznete zde.

   Nechcete-li si půjčovat osobní automobil, dostanete se do Benátek přímými autobusy Terravision, jejichž odjezdy obvykle navazují na letový řád. Doba jízdy je 40 minut. Jednosměrná jízdenka stojí 11 EUR, zpáteční 20 EUR. Jízdenky zakoupíte předem on-line nebo v kiosku v příletové hale.

   Alternativou cesty do Benátek i dalších destinací je vlak z Trevisa. Na vlakové nádraží se z letiště dostanete autobusovou linkou číslo 6, která odjíždí od terminálu každých 30 minut. Doba jízdy do Trevisa je přibližně 20 minut a jízdenka stojí 1,30 EUR. Vlak do Benátek stojí 3,55 EUR. Jízdenky na vlak musí být vždy označené před nástupem do vlaku.

   Do Benátek a dalších měst v okolí jezdí množství autobusových společností. Seznam společností a destinací naleznete zde. Všechny společnosti mají informační stánky s možností nákupu jízdenek v příletové hale.

   Pro cesty z letiště můžete využít také soukromé taxi. Oficiální společností je Radio Taxi Treviso. Ceník jízdného naleznete zde.

   Služby na letišti

   Na letišti je bankomat, směnárna, několik standardních i duty free obchodů, 3 kavárny, půjčovny automobilů, turistické informace, lékařská služba, nabíjecí stanice pro elektronická zařízení, poštovní schránka a VIP salonek. V blízkosti letiště je několik hotelů.

   Letenky


   Hlavní aerolinkou, která na letišti operuje je nízkonákladový Ryanair, se kterým lze koupit zpáteční letenku z Prahy za cenu od 1 500 Kč. Za podobnou cenu létá Ryanair i z Krakova a Budapešti.   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.


   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je menší a v hlavní sezóně může být přeplněné, na odbavení se tedy dostavte s dostatečným předstihem. Letiště je od 23:00 do 6:00 uzavřeno.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo jejich letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


   Nevybrali jste si?

   Podívejte se na

   Další akční nabídky

   Nebo si nastavte hlídač akcí, výhodné nabídky Vám neuniknou

   Hlídač akcí