Benátky od 1 799 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Benátky Marco Polo

   Mezinárodní letiště v Benátkách se nachází u vesnice Tessera, 8 kilometrů od města Mestre a 7,5 kilometrů vzdušnou čarou přes vodu do centra Benátek. Svojí základnu zde mají aerolinky easyJet a Volotea.

   Informace o letišti Benátky Marco Polo

   Web www.veniceairport.com
   IATA VCE
   ICAO LIPZ
   Místo Benátky, Itálie
   Časový posun stejný jako v ČR
   Aktuální čas 19:16, 14. 04. 2024
   Vzdálenost 531 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Do centra Benátek se dostanete autobusem nebo lodí.

   • Autobusy: Přímo do Mestre a Benátek jedou autobusy ATVO, které jezdí v intervalu 30 minut od 6:00 do 00:00 hodin. Cena lístku je 8 EUR. Jet můžete také městskými autobusovými linkami 5 (do Benátek) a 15 (do Mestre). Do Mestre pojedete přibližně 20 minut, do Benátek 30 až 40 minut. Linka číslo 5 jezdí v intervalu 15 minut od 4:35 do 1:10 hodin, linka číslo 15 jezdí v intervalu 30 minut od 6:00 do 20:15 hodin.
    Autobusy od terminálu stojí 8 EUR. Chcete-li si cestu zlevnit, dojděte pěšky na zastávku Tessera Centro (1 km, cca 15 minut chůze), kde nastoupíte na výše uvedené autobusy. Jízdenka odsud bude stát pouze 1,50 EUR a koupíte ji na recepci hotelu Courtyard nebo v trafice u zastávky.
   • Loď: Společnost Alilaguna provozuje tři lodní linky, které vás dovezou do centra Benátek, k mostu Rialto nebo na Náměstí sv. Marka. Jednosměrná jízdenka stojí 15 EUR, za zpáteční zaplatíte 25 EUR. Lodě odjíždějí v intervalu 15 minut a cesta trvá přibližně hodinu.

   Na letiště Treviso: Výše uvedeným autobusem se dostanete do Mestre, odkud jezdí autobusy ATVO přímo na letiště. Celkově vás cesta vyjde na 16 EUR. Alternativně můžete dojít pěšky do Tessera, odkud vás bude autobus stát 11 EUR. Více informací najdete na stránkách dopravního podniku.

   Služby na letišti

   Na letišti najdete duty free obchody, rychlá občerstvení, restaurace, kavárny, úschovnu zavazadel, připojení k internetu, bankomaty, směnárny, nabíjecí stanice pro telefony, turistické informace a půjčovny aut. Pro děti si na přemísťování na letišti můžete půjčit kočárek. Pro samostatně cestující děti je zde asistenční služba, stejně tak je zde asistenční služba pro hůře pohyblivé, nemocné či starší osoby.

   Stanice, kde si můžete nabít telefon, najdete na mapě zde. Wi-Fi připojení je na neomezenou dobu zdarma. Úschovna je v příletové části terminálu otevřena vždy od 5:00 do 21:00 hodin a svá zavazadla si zde můžete uložit za 10 EUR na 24 hodin.

   Letenky

   Letiště slouží především pro lety z a do Evropy, na Střední Východ a do Severní Ameriky. Z Prahy do Benátek létají společnosti Volotea a easyJet. Běžná cena letenek se pohybuje od 1 000 do 2 000 Kč. Společnost Volotea je však známá svými častými akčními nabídkami, ve kterých lze sehnat letenky již od 270 Kč. Cena letenek závisí vždy na konkrétní společnosti, datu, kdy chcete letět i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Terminál, který je otevřen 24 hodin denně, je poměrně malý a přehledný. V případě, že přestupujete a oba lety máte na jedné letence, bude vám na přestup stačit 40 minut.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.