Kréta od 5 649 Kč
Zobrazit zájezdy

Chybí vám teplo a moře? Vyjeďte z říjnových plískanic na dovolenou

Chybí vám teplo a moře? Vyjeďte z říjnových plískanic na dovolenou

V současnosti už nás začíná trápit chladné počasí. Déšť, vítr a první podzimní plískanice jsou téměř na denním pořádku. O důvod víc vyrazit někam ven za teplem. Není vůbec špatný nápad vybírat si dovolenou právě v tomto termínu. Na většinu lidí padají podzimní chmury, halí se do teplých kabátů, jsou smutní a zamračení, protože slunečných dnů valem ubývá. A když tedy nejde slunce za vámi, vyjeďte vy za sluncem.

Dovolená vás vyjde levněji

Připadá vám dovolená u moře v říjnu či dokonce listopadu nebo prosinci jako nepředstavitelná? Jste zvyklí jezdit k moři v létě? Jenže právě dovolená v tomto termínu má něco do sebe. Především utečete podzimním plískanicím a špatné náladě. Velká porce sluníčka jenom prospěje vaší psychice a samozřejmě i fyzičce. Vrátíte se do mlhavé a deštivé střední Evropy šťastní, odpočatí, proslunění. A energie načerpaná ze sluníčka vám nějakou dobu vydrží. Není proto od věci se jet prohřát. Dovolená v říjnu vás navíc vyjde mnohem levněji, než v plné sezóně a nikde nebudete narážet na davy turistů.

Jistotou je Kréta i španělské Alicante

Kam ale vyrazit? Zatímco u nás už je chladno, o pár stovek kilometrů jižněji je dosud teplo. Třeba sever Itálie kolem Benátek je chladný už teď, ale když zavítáte ještě o něco jižněji, stále ještě se můžete na chvilku ponořit do vody a vykoupat. Dobrým tipem je třeba Malta nebo řecký ostrov Kréta, kde je v říjnu 22-25 °C a podobné je to i s teplotou vody. A i kdyby zrovna bylo chladněji, i mořský vzduch vám udělá dobře. Oblíbenou mimosezónní destinací je například i španělské Alicante, největší město na španělském pobřeží Costa Blanca. V moři se tu dá mnohdy vykoupat ještě počátkem listopadu. Na pláže narazíte přímo ve městě.

Zajistěte si třicítku na teploměru

Z Itálie si vybírejte jižnější destinace. Za pozornost stojí třeba Apulie, region, který tvoří podpatek italské holínky. Najdete tu krásné pobřeží. Další destinací, kde můžete do vody vlétnout nejenom v říjnu, ale dokonce i v listopadu, je Kypr. Zde je teplota vzduchu mnohdy vyšší než ve stejné době ve Španělsku či Itálii. Klidně tam ještě teď zažijete třicetistupňová horka, pokud se vám po nich stýská. Jistotou se v podzimním období stávají rovněž Kanárské ostrovy s třicítkami na teploměru. Zde je krásně pořád a můžete navštívit třeba Tenerife, největší z ostrovů. Ovšem jak podzim bude pokračovat, budou jistotou stále jižnější destinace. Náladu vám potom spraví exotická dovolená ve vzdálených destinacích.

Pro říjnovou dovolenou je ideální Egypt. Můžete se zde koupat podle libosti, zažijete tu příjemné teplo a bude zde mnohem méně turistů, než v hlavní sezóně. V listopadu potom přichází v úvahu třeba Karibik.

A co třeba vyrazit na Maledivy? Pokud jste ještě nikdy nenavštívili podobně exotické kraje a láká vás to, je nejvyšší čas to napravit. Právě v době plískanic u nás doma dokážete krásné počasí v těchto destinacích vychutnat a ocenit mnohem více, než v polovině léta.

Zvládnout můžete jih Afriky, Kubu i Thajsko

Existují ale i další destinace, kam vyrazit s postupujícím středoevropským podzimem. Třeba Jihoafrická republika je pozoruhodnou destinací, kde se i v říjnu a listopadu teplota vzduchu a vody pohybuje v rozmezí 22-34 °C. Na Filipínách zažijete teplotu vzduchu kolem třicítky a voda zde i v listopadu mívá i 27 °C. Hitem minulých let i současnosti je v podzimních a zimních měsících Thajsko, kde se také dočkáte třicítek a teplot vody kolem 27-28 °C.

Neméně lákavá může být i Brazílie. Zde vás sluníčko zahřeje lehce pod třicítku a teploty vody jsou podobné jako v Thajsku. Nalákat vás může i Kuba, kde jsou podmínky velmi podobné. U těchto vzdálenějších destinací ale musíte počítat s vyššími náklady na dopravu. Proto je ideální stihnout říjnovou dovolenou třeba na Kypru, Korfu, Kanárských ostrovech, v Egyptě. Zážitek je skvělý a cena příznivá, díky posezónním termínům i méně nákladné dopravě.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů