Zakynthos od 6 490 Kč
Zobrazit zájezdy

Nejromantičtější ostrovy Řecka: Kam vzít svou drahou polovičku, abyste zabodovali?

Nejromantičtější ostrovy Řecka: Kam vzít svou drahou polovičku, abyste zabodovali?

Přemýšlíte, kam vyrazit na dovolenou, pokud chcete oslavit výročí, požádat svou drahou o ruku nebo jen milujete místa, která oplývají romantickou atmosférou? Na dovolené v Řecku už byl dnes kdekdo. Zvolit ale ideální ostrov pro zamilované procházky v překrásné krajině, může být oříšek. My vám s výběrem pomůžeme.

Santorini

Santorini nebo také Théra je ostrov v jižní části souostroví Kyklady. Krása, čistota, luxus a historie láká turisty z celého světa. I když je Santorini opravdu malinkým ostrůvkem, zajímavých míst tu čeká více než dost. Romantické duše by rozhodně neměly minout takzvané „bílé město“ Fira. Zaručujeme vám, že na pohled z teras přes bílé domečky a kupole kapliček s modrou lagunou v dáli rozhodně nezapomenete. Deset kilometrů odtud se nachází vesnička Oia, odtud můžete spatřit ten nejkrásnější západ slunce.

Je vaším snem svatba u moře? Nemusíte kvůli tomu jezdit až do daleké exotiky na Seychely nebo Mauricius, můžete se vydat na Santorini – nejznámější místo pro svatby ve Středomoří. Bílé svatební šaty se budou překrásně vyjímat třeba na pláži s černými oblázky Kamari.

Kolik stojí dovolená na Santorini? Podívejte se

Zobrazit zájezdy

Korfu

Ostrov Korfu, též zvaný jako Kerkyra, je podle mnoha lidí nejkrásnějším ostrovem Řecka, a možná i celého světa. Díky vydatnému množství srážek tu roste spousta zeleně a kvete mnoho druhů rostlin. Chcete-li si odpočinout, pokochat se romantikou, jeďte sem v září. Moře je stále krásně vyhřáté, slunce vrhá dlouhé stíny a turistů také o poznání ubude. Ve městě Korfu můžete navštívit Starou a Novou pevnost nebo strávit svůj volný čas v malých uličkách, inspirovaných benátskou kulturou. Pronajměte si skútr a užijte si objevování ostrova, který je mnohem méně turisticky přeplněný než Santorini.

Ať už se chystáte na svatební cestu, nebo hledáte ideální místo, kde požádat partnerku o ruku, Korfu je ideální destinací. Zastavte se v jedné z taveren a dopřejte si dobré víno při pozorování západu slunce nad pláží Sidari. Ve skalní stěně se tu nachází malá jeskyně, kterou se dá proplavat. A legenda praví, že pokud tudy společně proplave zamilovaný pár, bude spolu už navždy. Proč to nevyzkoušet, že?

Kolik stojí dovolená na Korfu? Podívejte se

Zobrazit zájezdy

Zakynthos

Zakynthos je oblíbeným Jónským ostrovem, který leží asi hodinu a čtvrt plavby od Peloponésu. Jen těžko by se dnes našel někdo, kdo by neznal bílé útesy a již tradiční vrak lodi na pláži Navagio. Právem je toto místo nazýváno perlou tohoto ostrova. Všudypřítomná zeleň, květy hrající pestrými barvami, písčité pláže, tyrkysové moře i potápění s mořskými želvami, to všechno a mnohem více na vás čeká na tomto kouzelném řeckém ostrově. Pro zamilované páry bude nejlepším způsobem, jak tento ostrov poznat, půjčení auta nebo skútru. Hravě tak dojedete i na vzdálené a skryté pláže a po cestě se můžete zastavit v romantických vesničkách a místních tavernách, které zejména ve vnitrozemí a v malých přístavech nabízí ještě původní atmosféru.

Kolik stojí dovolená na ostrove Zakynthos? Podívejte se

Zobrazit zájezdy

Kythira

Kythira nebo také Kythéra je ostrov v Jónském souostroví. Podle řeckých bájí je místem, kde se z mořské pěny zrodila bohyně lásky Afrodita. Říká se, že kdysi tu z moře vystoupila na obrovské lastuře. Co ale opravdu očekávat? Olivové a mandlové háje, cypřiše, které dodávají místu smyslnou vůni, starověké památky, pláže všech velikostí, krásnou krajinu a dosud nezkažené lidi masovým turismem. To vše je opravdovým ztělesněním tohoto přímo dokonalého ostrova. Hlavnímu městu dominuje mohutná benátská pevnost, ze které se nabízí dechberoucí výhledy na přístav i město. Kde jinde říct své ano?

Kolik stojí dovolená na ostrově Kythira? Podívejte se

Zobrazit zájezdy

Mykonos

Mykonos je ostrov v řeckém souostroví Kyklady a do povědomí mnoha lidí se zapsal zejména díky věhlasnému nočnímu životu. Pokud se svou drahou polovičkou máte rádi plážové bary, diskotéky, všudypřítomnou hudbu a luxusní hotely, určitě zavítejte právě sem. Nemusíte se ale obávat, že zde není co objevovat. Po celém ostrově se nachází několik zachovalých větrných mlýnů, které vytvářejí romantickou atmosféru, nádherné pláže s mořem modrým, až se tají dech, a nezapomenutelné úzké a klikaté dlážděné uličky hlavního města. Posedět se skleničkou vína můžete na náměstí, které je doslova poseto kvalitními tavernami a restauracemi.

Kolik stojí dovolená na ostrově Mykonos? Podívejte se

Zobrazit zájezdy

Ithaka

Ithaka je další z Jónských ostrovů, který leží při severovýchodním pobřeží většího ostrova Kefalonie. Na Ithace nenajdete žádná přeplněná letoviska ani velké hotelové komplexy. Místo nich zde můžete zažít klidnou a pohodovou atmosféru v menších penzionech. Ostrov, který nadchne bezbřehé romantiky i dobrodružné cestovatele, je poměrně malý, přesto však nabízí návštěvníkům mnoho zajímavého. 

Pokochat se můžete pohledem na romantická zákoutí i na nádherné výhledy na moře a nedaleké ostrovy. Za návštěvu rozhodně stojí přímořská vesnička Kioni, která je jedním z nejromantičtějších míst, jenž na ostrově můžete objevit. Po vyšlapaných stezkách se odtud pohodlně dostanete na některou z opuštěných plážiček, kterou tak budete mít se svým partnerem zcela pro sebe.

Kolik stojí dovolená na ostrově Ithaka? Podívejte se

Zobrazit zájezdy

Lefkada

Lefkada, někdy také Lefkáda, je řecký ostrov v souostroví Jónských ostrovů. Nechte se oslnit nádhernými plážemi, bílými útesy, azurově modrou vodou a příjemnými řeckými vesničkami. Ostrovu Lefkada se někdy přezdívá také ostrov zamilovaných a je doslova posetý jedněmi z nejkrásnějších a nejromantičtějších pláží ve Středomoří, které najdete převážně na západní straně ostrova. Celkově se tu nachází 117 km pláží, což je téměř neuvěřitelné.

Abyste si vychutnali Lefkadu plnými doušky, půjčte si auto nebo skútr. Kromě pláží je na celém ostrově mnoho zajímavých míst. Zavítejte například k vodopádům Nidri, do malé vesničky Póros na jihovýchodě ostrova, ve kterém se nacházejí zbytky benátského hradu, nebo na nejjižnější cíp ostrova – mys Doukato – kde se vám naskytne dechberoucí pohled na širé moře i na některé části ostrova. Všechna tato místa doslova oplývají romantikou a vybízejí k velkým gestům.

Kolik stojí dovolená na Lefkadě? Podívejte se

Zobrazit zájezdy

Astypalea

Astypalea či Astypalaia je řecký ostrov v souostroví Dodekany. Je tak trochu turisty zapomenutým, přesto neuvěřitelně krásným místem, které svým tvarem připomíná motýla plovoucího na mořské vlně. Nabízí oblázkové i písčité pláže, skryté jeskyně a vodopády, bohatou gastronomii i neuvěřitelně milé obyvatele. Rezervujte si se svou drahou polovičkou pokoj s pohádkovým výhledem na hrad, mlýny i moře a nechte se unést úchvatnou atmosférou Chory. Během dne se tu můžete procházet v barevné spleti rozsáhlých uliček, večer pak ochutnat čerstvé ryby a humry v některé z místních taveren.

Který řecký ostrov je podle vás tím nejromantičtějším? Napište nám do komentářů.

Komentáře

anonym
čerstvý příchozí
anonym
před 4 lety
anonym
před 4 lety

KOS,krásný,klidný,vše dostupné.Památky,moře,atmosfera.

Suli
čerstvý příchozí
Suli
před 4 lety
Suli
před 4 lety

Byla jsem na Thasosu a nádhera. Letos jsme měli navštívit Korfu,ale bohužel Corona nám zdařila dovolenou

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů