Kanárské ostrovy od 5 596 Kč
Zobrazit zájezdy

Neseďte doma! Spojte užitečné s příjemným a vyjeďte za letní prací do ciziny

Neseďte doma! Spojte užitečné s příjemným a vyjeďte za letní prací do ciziny

Budete mít čerstvě po maturitě a před sebou řadu volných měsíců? Končí vám semestr na vysoké a čekají vás dlouhé prázdniny? Nebo jen máte chuť zkusit něco nového, odreagovat se a třeba najít novou práci snů? Ať už tak či onak, využijte léto k tomu, abyste si našli tzv. „summer job“, tj. letní práci někde v cizině. Třeba se vám tam zalíbí a vy si tak splníte sen v podobě práce doslova u moře.

Česká republika je od roku 2004 součástí Evropské unie, což našim občanům usnadňuje získání práce v členských státech EU. Odpadá nutnost vyřizování pracovních víz. Proto jsme pro vás na Cestolino vybrali pracovní možnosti v rámci Evropské unie. Kterou zemi si vyberete?

Pracujte v turismu na Maltě

Moře všude okolo, živý turistický ruch a každý tu umí anglicky, neboť angličtina je druhým oficiálním jazykem ostrova. Malta je tak ideální destinací, pokud hledáte pouze sezónní krátkodobou práci a domluvíte se pouze anglicky. Není problém sehnat práci až přímo na místě po příletu. Přijedete a s anglickým životopisem v ruce obejdete hotely a restaurace. Jako výchozí bod vám doporučujeme města Sliema, St. Juliens a Bugibba.

Na Maltě je poptávka i po odbornících, zejména v informačních technologiích, zdravotnictví a stavebnictví. Avšak na těchto pozicích se očekává, že budete v dané společnosti pracovat déle než 2 měsíce přes léto. Tyto pozice se dají získat na dálku přes různé zprostředkovatelské agentury anebo inzertní portály.

Pár rad pro snazší získání práce na tomto ostrově:

  • Pokud můžete, přijeďte už v květnu (například hned po maturitě). Budete se moci rozkoukat v odlišné kultuře a získáte předstih v hledání práce. Sezóna tady začíná až v půlce června. Navíc se sezónou stoupají i ceny pronájmů bytů, tak ať se vyhnete předraženému bydlení.
  • Sepište si strukturovaný anglický životopis ještě v České republice a nejlépe i vytiskněte pár desítek kopií. Odpadne vám starost s hledáním copy centra na Maltě.
  • Nebojte se na jednom místě opakovaně ptát. Malťané jsou povahou Jižané a nic moc neřeší, dokud je to nepálí. Nemají tak tendenci se sami ozývat, proto se jim opakovaně připomínejte.
  • Neumíte-li maltsky, zapomeňte na všechny administrativní pozice.

Staňte se animátory v Řecku a na Kanárech

Španělská a řecká kuchyně je chutná a většinou i zdravá. Oba státy mají přístup k moři a přes léto je tady příjemné (teplé) klima. Rovněž anglicky se tu obvykle domluvíte. Řeč je o oblíbených turistických destinacích Řecku a Kanárských ostrovech. Spojte příjemné s užitečným, najděte si práci animátora v nějakém tamním hotelovém resortu. Čeká vás práce plná pohybu na sluníčku, ale hlavně se zdokonalíte v místním jazyce, případně v angličtině.

Jak najít práci animátora? Možností je celá řada. Buď vyrazíte tzv. na blind alias „naslepo“, nebo zkusíte své štěstí v českých náborových agenturách. Tyto agentury s oblibou inzerují nabídky v různých facebookových skupinách. Stačí tedy jen pozorně sledovat tuto sociální síť.

Na Kanárských ostrovech seženete práci animátora celoročně, neboť sem se za příjemným počasím jezdí po celý rok. Mimochodem, v dřívějším článku našeho magazínu jsme vám přinesli 7 důvodů, proč vyrazit na Kanáry i v zimě. Naopak do Řecka se vyplatí vyrazit za prací pouze od konce března do konce října. Vybírat si můžete ze všech turisticky známých řeckých ostrovů.

Adéla, kterou jsme zpovídali ohledně animátorství na Rhodosu, nám dále prozradila: „Místní jazyk většinou umět nemusíte. Záleží na vaší náborové agentuře a na vybraném hotelu. Angličtina je ale nezbytností, abyste se domluvili s kolegy, manažery i turisty v samotném hotelu. Pokud máte strach z cizího jazyka, zkuste vyjet jako animátoři skrze nějakou českou cestovku. Tam by vám měla stačit i jen čeština.

Další pracovní možnosti po Evropě

Upřednostňujete hory před mořem? Pak se poohlédněte po práci v Rakousku nebo ve Francii. Hlavní sezóna, kdy majitelé chat a hotelů hledají posily, je sice v zimních měsících, ale za zkoušku nic nedáte. Opět lze využít služeb zprostředkovatelských agentur.

Dříve se hojně jezdilo do Velké Británie, která lákala „pracanty“ na zdokonalení se v angličtině a vyšší platové ohodnocení. S aktuální hrozbou Brexitu, který byl ale prozatím odložen, je zájem menší. To vám ale dává šanci se tady spíše prosadit. Nabídněte se jako hotelový pomocník či au-pair v nějaké rodině. Chcete-li pracovat v restauraci, zamiřte do Londýna, kde je nejširší nabídka.

V neposlední řadě se nemusíte bát vyrazit ani na sever Evropy. Podnikatelka Nikol z portálu Pracuj v Norsku sem vyrážela od roku 2014 opakovaně. Dneska pomáhá druhým, aby si tady našli svůj job (v hotelu, na farmě i v sadech), ačkoliv nemají kontakty ani (zatím) neumí norsky.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů