Rakousko od 499 Kč
Zobrazit zájezdy

Jezera v Rakousku nadchnou sportovce i milovníky romantiky

Jezera v Rakousku nadchnou sportovce i milovníky romantiky

Rakousko je doslova poseté krásnými jezery s průzračnou vodou, která jsou oblíbená jak u turistů, tak u místních obyvatel. Ať už se chcete kochat krásnými výhledy na Alpy nebo jen relaxovat na některé z pláží, určitě nebudete litovat. Většina z jezer, které jsme pro vás vybrali, se nachází jen několik hodin jízdy autem z Prahy, a tak můžete vyrazit třeba ještě dnes.

Achensee

Achensee je největší jezero Tyrolska. Celá destinace je díky příznivým větrným podmínkám známá jako ráj pro surfaře a jachtaře, ale také pro rodiny s dětmi. Samotné jezero je ohromující zejména díky atraktivní poloze přímo na úpatí hory. Jeho barva a průzračnost vody z něj dělají neobvyklý a nezapomenutelný cíl. Se svou průměrnou teplotou vody 18 až 20 °C je příjemným osvěžením v horkých letních dnech. V některých částech jezera je možné dohlédnout až do hloubky 10 metrů.

Svou dovolenou u tyrolského jezera ale nemusíte strávit pouze koupáním, užijte si jízdu historickým vláčkem, autobusem nebo třeba na lodi. Milovníci horské turistiky zde najdou perfektní trasy pro pěší. Výhled na jezero si můžete užít z okolních kopců, které jsou přístupné lanovkou.

Jezero Achensee
Jezero Achensee

Faaker See

Faaker See je relativně malé jezero kousek od Villachu s úžasně tyrkysovou vodou. Je považováno za jedno z nejčistších rakouských jezer, jehož voda je dokonce pitná a velmi chutná. Na své si zde přijdou milovníci vodních sportů, rybaření a cyklistiky. Relaxovat je možné hned na několika krásných pláží, kde si užijete osvěžující koupání i příjemné opalování.

Každoročně se zde koná mnoho zajímavých událostí včetně vyhlášeného motorkářského srazu. Což je největší událost tohoto typu na evropském kontinentu. Budete-li mít u jezera dlouhou chvíli, vyrazte do termálních lázní ve Warmbad Villach nebo do historického centra Villachu. V zimě si zde můžete vyzkoušet své krasobruslařské dovednosti.

Jezero Faaker See
Jezero Faaker See

Grüner See

Nedaleko vesnice Tragöß se nachází jezero Grüner See neboli Zelené jezero se skalnatým dnem a křišťálově průzračnou a smaragdově zbarvenou vodou. Voda pochází z roztátého sněhu z krasových hor, takže i v létě je teplota velmi nízká. Odborníci se shodují, že patří bezesporu k nejčistším v Evropě. Až donedávna si mohli krásy jezera užívat plavci i potápěči, jejich přítomnost však zvyšovala hladinu sedimentů, a tak místní úřady veškeré aktivity v jezeře zakázaly.

V současné době je tedy možné jezero obdivovat ze břehu, najdete zde několik stezek k pěší turistice i dostatek laviček pro odpočinek.

Jezero Grüner See
Jezero Grüner See

Hallstätter See

Hallstätter See je v České republice známé jako Halštatské jezero. Jedná se o jedno z mnoha jezer v oblasti Solné komory v Horním Rakousku. Obklopeno je vysokými horami a vytváří opravdu malebnou oázu. Na břehu se rozkládá známé městečko Hallstatt, které se může pochlubit tradiční rakouskou architekturou a okouzlujícími atrakcemi. Samotné jezero je nejlépe vidět z túry v horách, ale ti, kteří touží po netradičním zážitku, mohou absolvovat lekce potápění s průvodcem z Hallstattu.

Halštatské jezero
Halštatské jezero

Millstätter See

V rakouské spolkové zemi Korutany se nachází jezero Millstätter See, jehož strmý břeh připomíná norské fjordy. Místní neuvěřitelný terén utváří úchvatná pohoří se svěží zelení, mezi která je jezero vklíněno. Hory chrání jezero před chladnými větry, což znamená, že si zde během léta užijete plavání v křišťálově čisté vodě s teplotou až 27 °C. V okolí najdete přes 700 km značených cyklostezek a cyklistických tras a více než 500 km turistických stezek. Rozhodně si nenechte ujít ani vesnici Millstatt přímo u jezera, která je domovem úžasně zachovalého opatství z 11. století.

Jezero Millstätter See
Jezero Millstätter See

Mondsee

Nedaleko Salzburgu se nachází krásné jezero Mondsee, které je viditelné již z dálnice A1, a byla by rozhodně škoda kolem něj pouze projet. Jedná se o největší jezero v regionu Solné komory a na své si zde přijdou zejména milovníci koupání. Teplota vody v sezóně totiž dosahuje až neuvěřitelných 27 °C. Ochuzen o zážitky odtud ale neodjede nikdo. Podobně jako u jiných jezer v této oblasti, jsou zde ideální podmínky pro cyklistiku, pěší turistiku, golf, plachtění, kiting nebo jízdu na vodních lyžích.

Z vyhlídkových míst kolem pobřeží můžete vidět severní vápencové Alpy a severní pískovcové Alpy. Ze stejnojmenného města Mondsee se vám naskytne dechberoucí výhled na dominantní Dračí skálu, která celé krajině propůjčuje doslova magickou atmosféru.

Jezero Mondsee
Jezero Mondsee

Traunsee

Traunsee neboli Travenské jezero je dalším jezerem v regionu Solné komory. Najdete jej položené mezi skalnatým masivem Traunstein a vápencovým pohořím Höllengebirge. Oblíbené je především u milovníků outdoorových aktivit a lidí, kteří mají v oblibě tajemné záhady. Traduje se totiž, že pod vodní hladinou zde žije mýtické stvoření zvané Lungy, které by se dalo přirovnat k Lochnesské nestvůře ve Skotsku.

Díky výborné kvalitě vody se zde provozuje mnoho vodních sportů (potápění, vodní lyžování, windsurfing). Na březích Traunsee najdete nespočet zajímavostí, mezi které patří vesnice Altmünster a Traunkirchen nebo krásný středověký zámek Ort.

Jezero Traunsee
Jezero Traunsee

Wolfgangsee

Wolfgangsee je považováno za nejkrásnější a nejznámější jezero Solné komory, které leží asi čtyřicet kilometrů od města Salzburg. Jedná se o skvělý výchozí bod pro poznávání celé oblasti. Jezero je pojmenováno po sv. Wolfgangu, který zde údajně postavil u břehu jezera před více než 1 000 lety kostel. Délka jezera je zhruba 10 km a jeho hloubka místy dosahuje až 114 metrů. V létě nabízí krásné koupání a místní dokonce tvrdí, že při teplém počasí se v něm lidé koupou až do konce září.

Nad jezerem se zvedá hora Schafberg, na jejíž vrchol vyjíždí malý starodávný vláček. Právě odtud se vám naskytne neuvěřitelný výhled na průzračné vody jezera. Wolfgangsee neláká pouze v létě, za návštěvu stojí také v období adventu, kdy po jeho hladině pluje obří lucerna, která spolu se zdobenými městy okolo navodí tu správnou předvánoční atmosféru.

Jezero Wolfgangsee
Jezero Wolfgangsee

Wörthersee

Wörthersee se nachází nedaleko města Klagenfurt a bez nadsázky by se dalo označit jako skutečný klenot Korutan. Již v 19. století zde rakouská šlechta trávila období letních měsíců, což z jezera dělalo pro obyčejné Rakušany ještě mnohem atraktivnější lokalitu. Wörthersee patří k nejteplejším jezerům v zemi – koupání tu tedy opravdu stojí za to. V malém městě Pörtschach si můžete pronajmout kolo a projet se regionem.

K dispozici jsou také sezónní letní trajekty, které křižují jezero a směřují k dalším atraktivním místům kolem jezera. Při projížďce lodí se nabízejí nezapomenutelné pohledy na architekturu z přelomu osmnáctého a devatenáctého století. Oblíbeným turistickým cílem je také zámek Rosegg s přilehlou zoologickou zahradou a největším rakouským zahradním labyrintem.

Jezero Wörthersee
Jezero Wörthersee

Zeller See

Zeller See neboli Zellské jezero je relativně malé, ale krásné sladkovodní jezero v Rakouských Alpách, které se nachází v okrese Zell am See v rakouské spolkové zemi Salcbursko. Zajímavostí je, že díky své malé velikosti v zimě zamrzá, což z něj dělá ideální cíl pro celoroční dovolenou. V létě zde můžete plavat, rybařit nebo kajakovat, v zimě očekávejte davy místních, kteří si sem přišli zabruslit. Své jméno jezero dostalo po městě Zell am See, které je domovem ohromujícího hradu ze 16. století a působivého románského kostela.

Zellské jezero
Zellské jezero

Navštívili jste některé z rakouských jezer? Podělte se o zkušenosti s ostatními cestovateli...

Přidat recenzi

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů