Kanárské ostrovy od 10 599 Kč
Zobrazit zájezdy

7 důvodů, proč jet v zimě na Kanárské ostrovy

7 důvodů, proč jet v zimě na Kanárské ostrovy

Děti vyhlíží sněhovou nadílku a my dospělí přemýšlíme, jak se z toho předvánočního shonu nezbláznit a strávit ho nejlépe někde v teple. Jenže kde se dá v zimě zahřát v Evropě? Pomineme-li kamna, krby a ústřední topení, můžete vyrazit k moři. Máme pro vás jeden tip, kde nezmrznete ani v prosinci. Láká vás vidina prožít Štědrý den netradičně? Zaleťte si na Kanárské ostrovy. Proč zrovna tam?

1) Příjemné podnebí a klima

Je sice rozdíl, jestli zvolíte severní část ostrova Tenerife (například městečko Puerta de la Cruz), nebo zamíříte do Las Palmas na Gran Canaria. Vesměs ale můžete očekávat příjemné klima s průměrnou teplotou okolo 23 °C. Ani v zimě zde neklesají teploty pod 20 °C. Na Kanárských ostrovech vám tudíž nehrozí žádné velké teplotní výkyvy.

2) Dny jsou opravdu dlouhé

Zatímco na kontinentální Evropě vstáváte a vracíte se z práce za tmy, na Kanárech si vychutnáte dlouhý sluneční svit. V prosinci jsou zde sice nejkratší dny v roce, ale i tak je to stále krásných 10 hodin a 24 minut. Ideální čas na prozkoumávání ostrovů.

3) Je to Evropa

Co více, Kanárské ostrovy jsou autonomním územím Španělska, tedy spadají pod Evropskou unii. Z toho pro vás plyne řada výhod. Například datový roaming a ceny volání tak zůstávají na stejné cenové hladině jako doma v České republice.

Dále nemusíte řešit vízové záležitosti a letíte třeba jenom s občanským průkazem. Nečekají vás tady žádné tropické nemoci a tedy nepotřebujete speciální očkování. V neposlední řadě vás na Kanárech nemůže zaskočit kulturní šok, maximálně davy německých turistů, kteří sem jezdí trávit zimu v Evropě.

4) Relativně levné letenky

Ceny zpátečních letenek na Kanárské ostrovy se pohybují průměrně okolo 3000 Kč. V akcích není problém sehnat letenku s nízkonákladovou společností pod 2000 Kč. Letenky tak vychází výrazně levněji než do Karibiku, kam také míří lidé ze teplem. Sledujte akční letenky u nás na Cestolino.

Další výhodou oproti horkému Karibiku je i délka letu. Z Prahy vás čeká let dlouhý cca 4,5 hodiny, maximálně 5,5 hodiny včetně časového posunu. Navíc se jedná o přímé lety bez dalšího přestupu.

Pokud se rozhodnete pro Kanárské ostrovy, nemusíte letět pouze z našeho hlavního města. Na největší ostrovy (Gran Canaria, Fuerteventura, Tenerife a Lanzarote) můžete odletět z Berlína, Vídně i polských Katowic.

5) Levná doprava autem

Jestliže nepatříte mezi typické plážové povaleče a chcete prozkoumávat krásu přírody, pak jsou Kanáry pro vás jak dělané. Zkoumání jednotlivých ostrovů vám totiž usnadní levná cena benzínu i půjčeného auta. Benzín je tady dotovaný státem. Včasné půjčení auta vás přijde jen na 11 euro/den.

Nejste řidiči? Nevadí, neboť na turisty je tady myšleno. Na hlavních ostrovech funguje hromadná doprava, která propojuje větší města. Autobusy jsou spolehlivé a jezdí na čas. Spoje najdete i na Google Maps.

6) Family-friendly města

Město Las Palmas na ostrově Gran Canaria není útočištěm pouze německých seniorů, digitálních nomádů (mimochodem Češi tu mají svou komunitu), ale rovněž rodin s malými dětmi. Toto město má právem přízvisko family-friendly (přívětivé pro rodiny). Na každém rohu jsou dětská hřiště (často i s přebalovacími pulty). Ve večerních hodinách se na vás nebudou dívat divně, pokud jste v restauraci s malým dítkem, které by mělo přece už dávno spát. To byste si v severní Evropě dovolit nemohli.

7) Krásná vulkanická příroda

Výčet všech sedmi důvodů, proč jet strávit zimu na Kanárské ostrovy, nemůžeme zakončit jinak než přírodou. Pokud jste milovníci vulkanické přírody, tady si přijdete na své. Navíc každý ze sedmi nejčastěji navštěvovaných ostrovů má trošku odlišnou vegetaci – někde jsou bujné lesy, jinde se tyčí hlavní sopka, na dalším zase čekejte vyprahlejší planiny. Na Fuerteventuru se pro změnu jezdí zase surfovat na tamních vlnách.

Nadchlo vás 7 důvodů? Tak hurá hledat zájezd na Kanárské ostrovy a strávit Vánoce na Kanárech. Nebo jedete někam jinam?

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů