Chorvatsko od 556 Kč
Zobrazit zájezdy

Chorvatsko nebude zvyšovat ceny mýtného, některé poplatky zruší

Chorvatsko nebude zvyšovat ceny mýtného, některé poplatky zruší

Chorvatská vláda pro letošní rok rozhodla o tom, že nebude zdražovat mýtné v letní sezóně od 15. června do 15. září na placených dálničních úsecích v Chorvatsku. Každoročně se právě v letní sezóně navyšují ceny za průjezd dálnicemi přibližně o 10 %. Například cesta ze Záhřebu do Splitu vyjde v tomto období běžně na 200 HRK, letošní cena však bude 181 HRK. Pokud vlastníte ENC mýtnou krabičku, ceny budou ještě o něco nižší. Zavedené opatření se však vztahuje pouze na motocykly, osobní auta a dodávky.

Cesta autem do Chorvatska se tak letos stává nejlevnější za poslední roky. Přispívá k tomu také fakt, že se celosvětově snížily ceny pohonných hmot. Navíc ani chorvatské trajektové společnosti nebudou podle dostupných informací zvyšovat své obvyklé ceny. Pokud se chystáte autem na ostrov Krk, jistě vás potěší také fakt, že je průjezd přes most vedoucí na ostrov od 15. června zdarma (ušetříte přibližně 35 HRK). O zrušení mostného se diskutovalo již delší dobu, především kvůli častým zácpám u platebních bran.

Podívejte se na detailní informace k cestě autem do Chorvatska.

Prohlédnout cestu

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů

    Přečtěte si další informace

    V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

    Zobrazit všechny průvodce