Chorvatsko od 677 Kč
Zobrazit zájezdy

Cestovní doklady do Chorvatska 2020/2021

Cestovní doklady do Chorvatska 2020/2021

Cestování do Chorvatska na OP není problém už od roku 2013. Je jedno,jaké budete mít cestovní doklady, jestli občanku nebo cestovní pas. Jak je to ale s platností a cestovními dokumenty pro vaše děti a čtyřnohé miláčky? Každý musí mít vlastní cestovní dokument.

OP / cestovní pas do Chorvatska

Jaký cestovní doklad si do Chorvatska vezmete je úplně jedno. Připravte si cestovní pas nebo občanku, zkontrolujte platnost, která musí být minimálně po dobu pobytu v zahraničí, a když je vše OK, můžete vesele jet. Pokud máte doklady propadlé a nestíháte vystavovat nové, vaší poslední nadějí je občanský průkaz bez strojově čitelných údajů vydaný na počkání.

Pokud vám někdo cestovní doklady a další cennosti odcizí, obraťte se ihned na policii. Telefonní čísla na české policisty sloužící ve smíšených hlídkách:

  • Omiš: +385 955 693 395 / + 385 957 413 291
  • Šibenik: +385 958 182 376
  • Vodice: +385 958 182 365

Pomohou vám při řešení závažných situací. Celé léto jsou na místě pro vás. 

Cestovní doklady pro děti

Dětem do 15 let musíte nechat vystavit vlastní cestovní pas nebo občanský průkaz. Více informací v článku o cestování s dětmi.

Cestovní pas pro psa

Chcete jet do Chorvatska se psem? Jde to, ale i pes musí mít vlastní cestovní doklad - pas zvířete v zájmovém chovu. Vystaví ho pověřený veterinář, cena je cca 500 Kč. Podmínkou je, aby byl váš miláček očipovaný a očkovaný proti vzteklině (pokud již očkovaný byl, ale před čipováním, je nutné přeočkování), přičemž vycestovat lze nejdříve 22 dní po očkování. Pro kočky, papoušky a další domácí zvířata platí podobná pravidla, informujte se u veterináře.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Naprasklý OP

Dobry den, dnes mi napraskl OP a v neděli odjíždím do Chorvatska. Cestovní pas nemám a není čas na vyřízení nové OP bude to problém ?
Denis7
Denis7

Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce