Chorvatsko od 615 Kč
Zobrazit zájezdy

Jak pomůže Čechům značka Safe Stay in Croatia na dovolené v Chorvatsku?

Jak pomůže Čechům značka Safe Stay in Croatia na dovolené v Chorvatsku?

Ministryně cestovního ruchu a sportu Chorvatska Nikolina Brnjac a ředitel Chorvatského turistického sdružení Kristjan Staničić dnes představili novou značku Safe stay in Croatia (Bezpečný pobyt v Chorvatsku), která má návštěvníkům umožnit snazší identifikaci destinace, poskytovatele ubytování a dopravy, turistické atrakce atd., jež přijali světové standardy zdravotní a hygienické ochrany.

K čemu značka slouží?

Značka poskytne jasnou informaci, že turistické zařízení provozuje služby v souladu s aktuálními doporučeními Světové rady cestování a cestovního ruchu a Chorvatského institutu pro veřejné zdraví. Jejich dodržování je pravidelně kontrolováno. Chorvatsko se snaží udržet trend, kdy bylo díky dobrým epidemiologickým podmínkám minulý rok považováno za bezpečnou destinaci.

„Během příprav na tento turistický rok, v němž bohužel stále trvá pandemie, jsme zařadili na první místo bezpečnost a zdraví našich spoluobčanů a hostů. Jedná se o projekt, ve kterém Ministerstvo cestovního ruchu a sportu bylo podpořeno předními turistickými a profesními sdruženími, která jsou součástí Rady pro oživení a rozvoj cestovního ruchu, realizaci turistického roku 2021 a zdokonalení turistické nabídky. S předepsanými protokoly jsme pokryli více než 200 000 subjektů v pohostinství a poskytovatelů služeb v cestovního ruchu“, uvedla ministryně Brnjac.

Aktuální bezpečnostní situaci a seznam zapojených subjektů, které jsou rozřazeny do sedmi základních kategorií, naleznete na webových stránkách safestayincroatia.hr. Jsou také označeny štítkem "Safe Stay in Croatia".

Safe Stay in Croatia
Značka Safe Stay in Croatia

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů

    Přečtěte si další informace

    V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

    Zobrazit všechny průvodce