Španělsko od 557 Kč
Zobrazit zájezdy

Kanárské ostrovy zavádí povinné roušky na plážích a veřejných místech

Kanárské ostrovy zavádí povinné roušky na plážích a veřejných místech

Španělsko je pro Čechy obvykle velmi oblíbenou prázdninovou destinací. Opětovné šíření nákazy koronaviru ale i nadále kazí plány mnoha turistům. Od 24. srpna totiž začne platit, že každý, kdo se vrací ze Španělska, se musí po návratu do České republiky prokázat negativním testem, nebo nastoupit do karantény po dobu 14 dnů. Toto pravidlo se netýká Kanárských ostrovů, kam lze i nadále cestovat oběma směry bez omezení.

Nejedná se však o jedinou nepříjemnou komplikaci. Nově totiž bylo zavedeno na Kanárských ostrovech povinné nošení roušek, a to při procházení se podél pobřeží, na plážích, ale také u bazénů a prakticky na všech veřejných místech, tedy i v barech a restauracích. Zde nejsou roušky povinné pouze při samotné konzumaci pokrmů a nápojů. Kromě toho vláda už o víkendu zakázala kouření na veřejnosti a uzavřela také všechny vnitřní noční podniky.

Kanárská vláda také varuje, že roušky musí být používány správným způsobem. Musí zakrývat nos a ústa po celou dobu, aby nedocházelo k šíření infekce. Nošení roušek není povinné pro děti do šesti let. Samozřejmostí je rovněž dodržování bezpečné vzdálenosti od dalších lidí.

Rozhodnutí vstoupilo v účinnost během úterý 18. srpna. Úřad zatím neposkytl informace o tom, jak dlouho bude toto nařízení platit.

Ve Španělsku je v současné době celkem 364 196 potvrzených případů. Na Kanárských ostrovech v pátek přibylo více než 100 pozitivně testovaných, a to už druhý den po sobě. Šlo tak o nejvyšší počet od března.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů

    Přečtěte si další informace

    V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

    Zobrazit všechny průvodce