Španělsko od 557 Kč
Zobrazit zájezdy

Cestovní doklady do Španělska 2020/2021 - co zařídit?

Cestovní doklady do Španělska 2020/2021 - co zařídit?

Chystáte se letos do Španělska a tápete, zda vám bude stačit občanský průkaz nebo je nutné zařídit cestovní pas? Máme pro vás dobrou zprávu. Cestování na OP je ve všech členských zemích EU naprosto běžné a vy tak v klidu můžete vyrazit i do Španělska na občanku.

Cestovní doklad pro dospělé

Do slunného Španělska můžete odjet s cestovním pasem nebo občanským průkazem. Podmínkou je platnost dokladu minimálně po celou dobu pobytu v zemi. Aktuální informace o podmínkách vstupu a pobytu ve Španělsku vám podá Velvyslanectví Španělska se sídlem v Praze. Jsou vaše doklady již propadlé a nestíháte si nechat vystavit nové? Pak vás zachrání občanský průkaz bez strojově čitelných údajů, který vám vydají na počkání.

Cestovní doklad pro děti

Cestujete-li s dítětem, je nutné mu zařídit vlastní cestovní doklad a to i přesto, že máte dítě vedené ve svém občanském průkazu. Více informací najdete v samostatném článku o cestování s dětmi.

Cestování se psem

Pokud chcete vzít na dovolenou také svého zvířecího miláčka, musí mít i on zařízený vlastní cestovní doklad. Tzv. pas zvířete v zájmovém chovu vám vystaví pověřený veterinář za poplatek 500 Kč. Váš pes musí být zároveň očipovaný a přeočkovaný proti vzteklině. Na cestu se pak můžete vydat nejdříve 21 dní po očkování. Více informací o cestování se zvířaty vám poskytne veterinář.

Co dělat při ztrátě dokladu

Ztratíte-li během dovolené cestovní pas nebo občanku, obraťte se co nejdříve na nejbližší zastupitelský úřad ČR, který vám vystaví dočasný doklad potřebný k návratu do České republiky. Této nepříjemné situaci se vyhnete, pokud si s sebou vezmete cestovní pas i občanský průkaz a budete je nosit odděleně.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Cestování s OP na Tenerife

Mám starý typ OP a manžel novější... Dohledala jsem, že místo pasu lze cestovat na všechny druhy OP, jenom nesmí mít ustřihlý rožek. Ale stejně jsem… Zobrazit více
Kristýna
Kristýna

Nevybrali jste si?

Podívejte se na

Další akční nabídky

Nebo si nastavte hlídač akcí, výhodné nabídky Vám neuniknou

Hlídač akcí

Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce