Španělsko od 1 999 Kč
Zobrazit zájezdy

Cestovní doklady do Španělska 2020/2021 - co zařídit?

Cestovní doklady do Španělska 2020/2021 - co zařídit?

Chystáte se letos do Španělska a tápete, zda vám bude stačit občanský průkaz nebo je nutné zařídit cestovní pas? Máme pro vás dobrou zprávu. Cestování na OP je ve všech členských zemích EU naprosto běžné a vy tak v klidu můžete vyrazit i do Španělska na občanku.

Cestovní doklad pro dospělé

Do slunného Španělska můžete odjet s cestovním pasem nebo občanským průkazem. Podmínkou je platnost dokladu minimálně po celou dobu pobytu v zemi. Aktuální informace o podmínkách vstupu a pobytu ve Španělsku vám podá Velvyslanectví Španělska se sídlem v Praze. Jsou vaše doklady již propadlé a nestíháte si nechat vystavit nové? Pak vás zachrání občanský průkaz bez strojově čitelných údajů, který vám vydají na počkání.

Cestovní doklad pro děti

Cestujete-li s dítětem, je nutné mu zařídit vlastní cestovní doklad a to i přesto, že máte dítě vedené ve svém občanském průkazu. Více informací najdete v samostatném článku o cestování s dětmi.

Cestování se psem

Pokud chcete vzít na dovolenou také svého zvířecího miláčka, musí mít i on zařízený vlastní cestovní doklad. Tzv. pas zvířete v zájmovém chovu vám vystaví pověřený veterinář za poplatek 500 Kč. Váš pes musí být zároveň očipovaný a přeočkovaný proti vzteklině. Na cestu se pak můžete vydat nejdříve 21 dní po očkování. Více informací o cestování se zvířaty vám poskytne veterinář.

Co dělat při ztrátě dokladu

Ztratíte-li během dovolené cestovní pas nebo občanku, obraťte se co nejdříve na nejbližší zastupitelský úřad ČR, který vám vystaví dočasný doklad potřebný k návratu do České republiky. Této nepříjemné situaci se vyhnete, pokud si s sebou vezmete cestovní pas i občanský průkaz a budete je nosit odděleně.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Cestování s OP na Tenerife

Mám starý typ OP a manžel novější... Dohledala jsem, že místo pasu lze cestovat na všechny druhy OP, jenom nesmí mít ustřihlý rožek. Ale stejně jsem… Zobrazit více
Kristýna
Kristýna

Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce