Španělsko od 421 Kč
Zobrazit zájezdy

Koronavirus na ústupu? Španělsko otevře hranice zřejmě v červnu

Koronavirus na ústupu? Španělsko otevře hranice zřejmě v červnu

Kdy bude opět možné cestovat do Španělska? Pravděpodobně koncem června, tento týden to uvedl ministr dopravy José Luis Ábalos. Díky příznivé epidemiologické situaci dochází k postupnému rozvolňování restrikcí pro samotné Španěly. Jednotlivé provincie však postupují odlišně. První fáze uvolňování se tak prozatím týká přibližně 70 % obyvatelstva. Uzavřený i nadále zůstává Madrid, Barcelona a části provincií Kastilie a León. Minulý týden Madrid například nařídil dvoutýdenní karanténu všem, kdo do země přicestují, a z obav před novou vlnou epidemie koronaviru ponechal uzavřené hranice.

Ministr pro televizi TVE dále řekl: „Jakmile budou moci Španělé cestovat do jiných provincií, budou moci cizinci vstoupit do Španělska. Doufám, že turistickou aktivitu budeme moci zahájit od konce června. Musíme docílit toho, aby bylo Španělsko ze zdravotního hlediska přitažlivou zemí.“

Co se týká Baleárských a Kanárských ostrovů, tam už se život místních lidí vrátil takřka do normálu. Turisté tam ale prozatím nejsou. „Nemůžeme dovolit přicestovat cizincům, když Španělé ještě mají uzávěru,“ řekl Ábalos.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů

    Přečtěte si další informace

    V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

    Zobrazit všechny průvodce