Čína od 38 950 Kč
Zobrazit zájezdy

Přímé lety do Číny z ČR budou od neděle zrušeny

Přímé lety do Číny z ČR budou od neděle zrušeny

Během pondělního rána vláda rozhodla o přerušení přímých letů mezi Českou republikou a Čínou. Zákaz bude platit od neděle 9. února, prozatím na dobu neurčitou. Jedná se o opatření z důvodu šíření nového typu koronaviru, který si od 31. prosince 2019 vyžádal více než 494 obětí. Počet lidí, kteří se nakazili, už přesáhl 24 tisíc. V České republice zatím nebyl výskyt koronaviru potvrzen.

Praha má s Čínou 12 spojení týdně, provozují je tři čínské aerolinie. Jedná se o Hainan Airlines, Sichuan Airlines a China Eastern Airlines. V současné době je možné letět z Číny jinými aerolinkami s přestupem nebo do jiných zemích, čím dál více zemí a dopravců ale lety ruší.

V Číně se momentálně nachází asi stovka českých občanů, kteří se chtějí vrátit domů. Jak uvedl premiér Andrej Babiš, začátek zákazu kabinet přizpůsobí tomu, aby se z Číny stihli tito občané vrátit. V případě, že by někteří z nich v Číně zůstali, stát je připraven pro ně vyslat vládní airbus.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů

    Přečtěte si další informace

    V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

    Zobrazit všechny průvodce