Řecko od 1 278 Kč
Zobrazit zájezdy

Řecko opět přitvrzuje, vracejí se roušky i rozestupy

Řecko opět přitvrzuje, vracejí se roušky i rozestupy

Pandemie koronaviru opět sílí, mnohé státy se proto rozhodly reagovat zpřísněním některých opatření. Řecko nebo Francie tak vrací roušky povinně do všech obchodů, muzeí, zdravotnických a diagnostických zařízení, kadeřnictví, veškerých hromadných dopravních prostředků, taxi, výtahů a do prostor letišť. Lidé by rovněž měli dbát na dodržování potřebných rozestupů. Rozhodnutí začne platit od středy 29. července. Díky mírnému nárůstu nakažených osob koronavirem Atény už zhruba před týdnem zavedly povinnost mít zakrytá ústa a nos v supermarketech.

„Růst počtu infikovaných v Aténách a Soluni dokazuje, že virus je stále aktivní. Tato bezpečnostní opatření jsou v zájmu všech. Situace by neměla vést k panice,“ řekl náměstek řeckého ministra civilní ochrany Nikos Hardalias.

Míříte-li do Řecka za dovolenou, čekají vás na letišti namátkové testy na koronavirus. V případě, že do země míříte po silnici, musíte mít s sebou negativní výsledek PCR testu, který nebude starší více než 72 hodin. Ten musíte mít i v případě, že přilétáte z Bulharska či Rumunska.

Na cestu si přibalte roušku...

Koupit roušku

Komentáře

Pawel
čerstvý příchozí
Pawel
před 16 dny
Pawel
před 16 dny

Dobrý den. Moje zkušenost. Na Korfu nosili všichni roušky ve všech autobusech, na letišti, ve všech obchodech i muzeích již v době naší dovolené 16. - 23.7. V restauracích ve vnějších prostorách rouška nebyla vyžadována. Namátkový test na letišti na nikom z letadla z Prahy nebyl aplikován, formalitou bylo pouze ukázat QR kód celníkovi, který cestující bez řečí posílal dál. Po 3 minutách jsme byli z letiště venku. Panika zde nebyla, spíše smutný humor. Lidé v Řecku se na nás usmívali, i když jim příliš do tance není. Hezkou dovolenou. Pavel

EVA14
čerstvý příchozí
EVA14
před 15 dny
EVA14
před 15 dny

Podobnou zkušenost mám z Kréty. Roušky jsou vyžadovány v autobusech, na letišti, v obchodech, všude dezinfekce, pravidelně byly dezinfikovány i pokoje. V restauracích měl roušky jen personál l. Měla jsem dojem, že dělají maximum. Odbavení na letišti bylo velmi rychlé, bez průtahů, z letadla testovali asi 20 lidí dle vybraných QR kódu. Ovšem připomínky mám k letu a k Smartwings. Kapitán sice oznámí nutnost zakrytí nosu a úst během celého letu, ale nikdo to už pak nekontroluje a nevyžaduje. Pasažéři klidně procházejí letadlem s rouškou pod bradou. Vždy se najdou bezohlední lidi, co nařízení nerespektují a bohužel personál Smartwings nezasáhne.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů

    Přečtěte si další informace

    V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

    Zobrazit všechny průvodce