Řecko od 4 054 Kč
Zobrazit zájezdy

Řecko zruší pro Čechy povinné testy na covid, oznámil premiér Babiš

Řecko zruší pro Čechy povinné testy na covid, oznámil premiér Babiš

Před několika dny řecká vláda zveřejnila seznam zemí, pro jejichž občany bude povinné předkládat při vstupu do země negativní test na covid-19. Mezi zeměmi se objevila i Česká republika. Od 17. srpna tak vejde tato povinnost v platnost pro každého Čecha, který se rozhodne do Řecka vydat. Premiér Andrej Babiš však dnes oznámil, že hovořil o nastálé situaci se svým řeckým protějškem Kyriakosem Mitsotakisem. Společně se dohodli, že povinnost pro Čechy bude v dohledné době zrušena. „Po mé osobní intervenci a na základě nových údajů o epidemiologické situaci v ČR, které jsme dodali řecké straně, vyřadí Česko ze seznamu zemí, jejíž občané mají povinnost předkládat test na covid-19 při vstupu do Řecka,“ uvedl Andrej Babiš na svém twitterovém účtu.

Přesné datum, kdy by povinnost předkládat negativní test byla zrušena však prozatím není známo. Ministerstvo zahraničních věcí na svých stránkách stále uvádí, že s platností od 17. srpna do 31. srpna je potřeba předložit lékařské potvrzení o negativním výsledku testu v anglickém jazyce, vystavené na základě negativního výsledku PCR testu na nemoc covid-19, který byl proveden v posledních 72 hodinách.

Zprávu oficiálně potvrdilo řecké velvyslanectví v Praze. Osoby cestující letecky z České republiky do Řecka se tak při vstupu nemusí prokazovat negativním testem na koronavirus.

Aktualizace 24. 9. 2020

Řecko zřejmě zavede povinné PCR testy a to od 28. 9. 2020, v článku doplňujeme i vyjádření jednotlivých cestovních kanceláří...

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů

    Přečtěte si další informace

    V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

    Zobrazit všechny průvodce