Filipíny od 36 893 Kč
Zobrazit zájezdy

Sopka Taal na Filipínách chrlí dým a vytéká z ní láva. Hrozí erupce

Sopka Taal na Filipínách chrlí dým a vytéká z ní láva. Hrozí erupce

Z filipínské sopky od neděle vychází hustý dým a popel. Ten pokryl domy, auta, stromy i rostliny desítky kilometrů daleko od Taalu. V případě pohybu venku je doporučeno nosit ochranné roušky. Během pondělního rána začala ze sopky vycházet také láva a zaznamenáno bylo několik zemětřesení.

Úřady upozornily občany, že v řádu hodin nebo dní může následovat nebezpečná erupce. Započala evakuace v ohrožených oblastech, zejména v provincii Batangas. Filipínské orgány doporučují nepřibližovat se k sopce na méně než 14 km.

Na mezinárodním letišti v Manile (MNL) byl v neděli  kvůli aktivitě sopky dočasně přerušen provoz, ten se ale v pondělí ráno podařilo částečně obnovit. Počet povolených příletů je však omezen. Přednost dostanou odlety, aby se uvolnila letištní plocha.

Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje se Manile vyhnout a pro letecké spojení s Filipínami, pokud je to nutné, využít mezinárodní letiště Clark, Cebu City nebo Bohol.

V případě potřeby kontaktujte ZÚ Manila na telefonu: +63 918 990 5778

Rovněž doporučujeme se v případě cesty registrovat do dobrovolné registrace občanů ČR – DROZD.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů

    Přečtěte si další informace

    V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

    Zobrazit všechny průvodce