Izrael od 11 499 Kč
Zobrazit zájezdy

V izraelském letovisku Eilat plastovým výrobkům definitivně odzvonilo

V izraelském letovisku Eilat plastovým výrobkům definitivně odzvonilo

Usrkávat koktejl brčkem na pláži při západu slunce? V izraelském Eilatu na to nově raději zapomeňte. Město se totiž rozhodlo jednorázové plasty na svých plážích zcela zakázat.

Důvod je zcela prostý – bezohlední turisté po sobě na eilatských plážích zanechávají odpadky, které se pak snadno dostávají přímo do moře. Plast v mořích se stal všeobecně jedním z nejnaléhavějších ekologických problémů. Každý rok se do oceánů dostává asi 8 milionů tun plastového odpadu skrz řeky, odtoky z měst a kanalizace. Jelikož Izrael plošně problematiku plastů neřeší, rozhodlo se oblíbené letovisko zasáhnout samo. Ostatně nedaleko jeho břehů se nachází i korálový útes a rozmanitý mořský život.

Přestat by se tak měly prodávat jednorázové plastové příbory, talíře, kelímky, brčka, sáčky, úchyty k nafukovacím balónkům, polystyrenové obaly na potraviny a hrnky na nápoje určené k okamžité spotřebě a také další produkty z plastů, které mohou přispívat ke znečištění takzvanými mikroplasty. Místní radnice se takto rozhodla v průběhu minulého roku, ještě se čeká na schválení ministerstva vnitra.

Po uzákonění bude každému, kdo na pláže přinese plasty, jako jsou plastové hrnečky, flašky, příbory či pytlíky, udělena pokuta.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů

    Přečtěte si další informace

    V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

    Zobrazit všechny průvodce