Rakousko od 499 Kč
Zobrazit zájezdy

Cesta do Slovinska přes dálniční tunel Karavanky?

Vloženo: 5. prosince 2019
Poslední příspěvek: 9. prosince 2019
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Chicco
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
Chicco
Dobrý den, chystáme se na cestu do Slovinska autem. Chceme jet přes Rakousko a nejspíš přes tunel Karawanken. Jel jste to někdo někdy? Prý je placený, co jsem tak koukal. Chceme dojet do města Izola, není nějaká jiná možnost, jak se vyhnout poplatku? Poradíte prosím jak se tam co nejideálnějc a nejlevněji dostat? Děkuju

Odpovědi 5 odpovědí

Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 4 lety
Sally
před 4 lety
Karavanke tunel je placený, 7,2 €. Do Izoly jedu v červnu, ještě jsem se nedíval na trasu a poplatky, ale pojedu přes Terst a Kopar (asi) nebo přes Graz, protože slovinská dálniční známka je sedmidenní a já jedu na dnů 8. Musím spočítat pro a proti. Muselo by italské mýto Tarvisio - Terst a zpět stát méně než 30,- €, aby se to vyplatilo.
www.tolls.eu/cs/slovenia
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 4 lety
Sally
před 4 lety
No a tak jsem trošku počítal (pro mně):
Brno - Izola možné tři trasy (+ přes Maďarsko)
Brno - Vídeň - Tarvisio - Trieste - Izola = 715 km = 7:19 h = 9,40 + 2x 99,90 €
= 29,20 €
Brno - Vídeň - Graz - Maribor - Izola = 623 km = 6:18 h = 9,40 + 30,- = 39,40 €
Brno - Vídeň - Klagenfurt - Karavanke - Izola = 700 km = 7:11 h = 9,40 + 30,- + 2x 7,20 = 53,80 €
Je to bez záruky, ale já asi zvolím italskou verzi a ve Slovinsku okolo Koparu se ten kousek nějak vyhnu dálnici (tedy doufám).
Rakousko 9,40 €
Tarvisio - Trieste asi 162 km asi 9,90 € x 2 jízdy = 19,80 €
Slovinsko 30,- €
Karavanke tunel 7,20 € x 2 jízdy = 14,40 €
Asi tak
vinhifi
stálý člen stálý člen /
vinhifi
stálý člen stálý člen / před 4 lety
vinhifi
před 4 lety
@Sally ~ jestě je možne jet přes Bovec a Tolmin takže jedina znamka je Rakouska, Taktež je trasa Villach a Krainska Gora. ale nečekejte žadnou rychlovku je to v horach
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 4 lety
Sally
před 4 lety
@vinhifi ~ tuto cestu neznám, ale asi ji ani nebudu zkoušet. Možná, kdybychom jeli bez psů. A navíc asi budeme mít nějaký časový limit na nástup do hotelu. Slovinsko si potom projedeme nějak v klidu. I tak díky za tip
vinhifi
stálý člen stálý člen /
vinhifi
stálý člen stálý člen / před 4 lety
vinhifi
před 4 lety
@Sally ~ faktem je že tato cesta patři mezi užasné motoristicko turistické zažitky. Ale je velmi pomalá.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů