Průvodce Argentina

Cestovní doklady do Argentiny

Plánujete cestovat po Argentině a nevíte, jaké cestovní doklady potřebujete? Občané ČR vízum do Argentiny nepotřebují, pokud jejich pobyt nepřesáhne 3 měsíce. Pas do Argentiny ale musí mít každý svůj vlastní. Nezapomeňte si zkontrolovat platnost. Ta musí být minimálně 6 měsíců od vstupu do země.

Jaká měna je v Argentině a jaký má kurz argentinské peso

Chystáte se na cestování po Jižní Americe a zajímá vás, jaká je měna v Argentině a na kolik vás dovolená vyjde? Víme, jak vyměnit peníze a známe aktuální cenové relace jídla, nákupů, ubytování a další užitečné tipy.

Bezpečnost a očkování do Argentiny – praktické rady

Bezpečnost v Argentině je sice o něco větší než v okolních jihoamerických zemích, ale přesto je výrazně nižší než v Evropě. Ve velkých městech a zvláště v chudinských čtvrtích to platí dvojnásob. Očkování do Argentiny není povinné, ale doporučuje se cestovatelské minimum.

Argentinská kuchyně – nejznámější jídla, pití a jejich ceny

Argentinská kuchyně je zaměřená na kvalitní hovězí maso s přírodní výbornou chutí. Zakládá si na jednoduchosti a velkých porcích. Základním způsobem přípravy jídel je grilování. Velmi patrný je zde vliv italské a španělské kuchyně, díky čemuž můžete na jídelním lístku najít třeba italské těstoviny.

Argentina: Rychlokurz jazyka – španělština

Chystáte se na dovolenou do Argentiny a máte obavy, že se nedorozumíte? Poradíme vám, jakým jazykem se v Argentině mluví, a naučíme vás základní fráze, které se vám mohou před cestou hodit.