Tipy na aktivity v Argentině – krásná příroda a nespoutaný temperament

Tipy na aktivity v Argentině – krásná příroda a nespoutaný temperament

Během dovolené v Argentině máte na výběr z celé škály věcí, co dělat. Poradíme vám, kam vyrazit za přírodními krásami, kulturou a výtečným jídlem. Přečtěte si naše tipy na aktivity v Argentině.

Národní parky

Mnoho cestovatelů jezdí do Argentiny obdivovat krásnou přírodu, především v národních parcích, z nichž mnoho je zapsaných na seznamu světového dědictví UNESCO. Ve většině národních parků jsou přístupná jen vyhrazená místa a trasy a do většiny se platí vstupné, které není ale nijak vysoké.

  • Národní park Iguazú v provincii Misiones je vyhlášený především díky stejnojmenným vodopádům.
  • Národní park Los Glaciares se nachází v Patagonii a tvoří ho z převážné části ledovce, z nichž nejatraktivnější jsou masivy Fitz Roy, Cerro Torre a Glaciar Perito Moreno, a ledovcová jezera.
  • Další národní parky: Los Alerces v provincii Chubut, Lihué Calel v provincii La Pampa, Talampaya v provincii La Rioja

Nakupování

Mezi oblíbené suvenýry patří rukodělné výrobky a tradiční oděvy původních obyvatel, jako jsou ponča, pletené oblečení z alpaky, šátky, sošky a šperky ze dřeva i kovu nebo hudební nástroje. Po celé Argentině seženete velmi kvalitní kožené zboží a bohatou nabídkou koženého sortimentu je vyhlášená ulice Murillo v Buenos Aires.

Ceny ve městech a kamenných obchodech jsou vyšší než na venkově a trzích, kde se dá i smlouvat. Vyhlášené je argentinské víno (hlavně z oblasti Rioja) a hovězí maso na nejrůznější způsoby. Obchody jsou obecně otevřené od pondělí do soboty a v neděli fungují trhy. Pokud si chcete odvézt umělecké předměty, zamiřte v Buenos Aires do čtvrti umělců La Boca.

Tango

Argentinské tango je jednou z nejsmyslnějších variant tohoto stylu tance. Údajně se prý vyvinulo v 19. století v Buenos Aires smísením evropské lidové hudby a hudby původních obyvatel. V hlavním městě Argentiny tak můžete zažít tango téměř na každém kroku. V půlce prosince se tu koná Den tanga a v březnu slavnosti tanga.

Velké oblibě se ale tanec těší po celé zemi a celoročně se tu pořádají nejrůznější soutěže, přehlídky a festivaly. Pokud jste taneční začátečník, můžete zajít na hodiny tanga, a v případě, že tango ovládáte, můžete protančit celou noc ve speciálních tančírnách, tzv. Milongas.

Fotbal

Fotbal pro Argentince znamená to samé co pro Čechy a je to oblíbený národní sport. Argentinská fotbalová reprezentace je obávaný soupeř a fotbalista Lionel Messi je národní hvězda. Lístky na zápasy jsou často velmi rychle vyprodané, stojí se na ně nekonečné fronty a na derby nejslavnějších týmů se cena lístků může vyšplhat až na tisíce dolarů.

Oblíbené kluby často před zápasem pořádají otevřené tréninky. V Argentině jsou bohužel ale také fotbalové zápasy spojené s výtržnostmi a rvačkami hooligans.

Treking a horolezectví

Divoká argentinská příroda a horské masivy And jsou rájem pro milovníky trekingu a horolezectví. Najdete zde řadu možností pro úplné začátečníky, kteří s chozením po horách nemají příliš zkušeností, po vysokohorské výzvy pro zkušené horolezce. Asi nejvyhledávanější oblastí je Patagonie a zkušenějšími sportovci Ohňová země.

Oblíbené trekové trasy vedou k ledovci Perito Moreno, pod vrchol Cerro Torres, pod horský masiv Fitz Roy a jeho okolí, po trase Nahuel Huapi Traverse, na horu Aconcagua a mnoho dalších. Na treky a výstupy na hory je potřeba se vhodně obléct, protože krajina je zde drsná, nepřístupná a i slunné počasí se umí rychle změnit. Odměnou vám budou překrásné výhledy na monumentální pohoří, jezera a divokou faunu i flóru.

Festivaly

Argentina je zemí festivalů. Nezáleží na tom, v jaké části roku sem přijedete, vždycky na nějaký festival narazíte. Minimálně v Bueno Aires. Asi nejoblíbenější jsou hudební a taneční festivaly. Narazíte i na kovbojský, folklorní, čtenářský či sluneční festival, festival oslavy země, osvobození od Španělů, pro mír, pro oslavu Panny Marie, dokonce i na festival jablek nebo lososů, celou řadu karnevalů a mnoho dalších akcí. Na kompletní přehled po měsících se můžete podívat v angličtině nebo španělštině ZDE.

Gastronomie

Jednoznačnou vizitkou Argentiny je kvalitní hovězí maso, které upravené na grilu nebo roštu (parilla) dostanete v nejluxusnější restauraci i u silnice v zapadlé vesničce. Vyhlášené jsou také klobásky (chorizo) nebo jelítka (maricilla). Tradičním jídlem je empanada, což je těsto plněné masem. Oblíbenými předkrmy jsou vnitřnosti a drůbky. Typická je směs koření chimichurri a kořeněné omáčky.

V Argentiské kuchyni je také patrný vliv Itálie a pizzu nebo těstoviny si dáte na každém rohu. Argentinci k jídlu popíjejí nápoj maté, který by se dal přirovnat k bylinkovému čaji, a výborné místní víno. Připravte se na to, že argentinská jídla jsou vyhlášená svými obrovskými porcemi. Hlavní jídlo dne je večeře, která se podává kolem osmé až deváté hodiny.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce