Barbados od 71 269 Kč
Zobrazit zájezdy

Tipy na aktivity na Barbadosu – bílé pláže, outdoorové aktivity i památky

Tipy na aktivity na Barbadosu – bílé pláže, outdoorové aktivity i památky

Barbados je překrásné místo, které má svým turistům co nabídnout. Ať už chcete obdivovat zdejší nádhernou přírodu nebo historické památky, užít si outdoorových aktivit a dobrého exotického jídla, na Barbadosu si každý najde to své. Pojďte se podívat na inspirativní tipy, co všechno zde stojí za vidění a vyzkoušení.

Pláže

Každý, kdo jede na dovolenou do Karibiku, se určitě těší na nádherné moře a na kouzelné pláže. Díky tomu, že je Barbados nejvýchodnějším ostrovem v oblasti Karibiku, je jeho pobřeží poměrně klidné a chráněné ostatními ostrovy, zejména to západní. Zde najdete naprosto ideální podmínky pro rekreační plavání, šnorchlování, potápění se za barevnými rybkami a samozřejmě i pro opalování. Pláže s bílým pískem jsou zde jako z romantického filmu. Mezi nejoblíbenější a nejkrásnější patří Paynes Bay, Brandons, Mullins Bay,Folkestone a Heywoods.

Východní část je již vystavena vlivům otevřeného Atlantiku a nachází se zde silné proudy a kamenité útesy. Pro zkušené plavce však může být i tato část jedinečným a skvělým zážitkem, stejně jako pro pokročilé potápěče, na něž čeká pod vodní hladinou více než tucet potopených vraků. Každého jistě uchvátí pláž Crane Beach s netradičně růžově zbarveným pískem na jihovýchodě Barbadosu.

Outdoorové aktivity

Krásná příroda a ideální podmínky na Barbadosu lákají mnoho lidí k procházce krajinou a výletům. Přitahují řadu sportovců i adrenalinových nadšenců. Mezi nejvyhledávanější outdoorové aktivity patří windsurfing. Nejideálnější podmínky pro něj jsou tu od listopadu do června a mezi typické lokality patří Maxwell a Silver Sands. Za vyzkoušení určitě také stojí klasické surfování, paddleboarding a tryskový jetblade. Půjčovny vybavení jsou běžně dostupné na pobřeží. Užít si můžete i výlet vrtulníkem či menším letadlem nebo vyrazit na treky při poznávání krás ostrova.

Památky a zajímavá místa

Ač je Barbados ostrov plný přírody, nabízí i jiné formy vyžití. Na své si přijdou ti, kdo chtějí navštívit památky a zajímavá místa. V hlavním městě Bridgetown na vás čeká kromě jiného i několik monumentálních obelisků, gotická parlamentní budova nebo anglikánská katedrála St. Michael's Cathedral.

Z památek jinde na ostrově určitě stojí za vidění St. James Parish Church, St. John's Parish Church nebo budova Codrington College. Na Barbadosu najdete různě rozmístěné větrné mlýny, jako je například Morgan Lewis Mill. Jedním z nejzajímavějších míst jsou přírodní úkazy, například jeskyně Harrison´s Cave se stalaktity, stalagmity, podzemní řekou, vodopády a jezírky nebo Flower Forest. Česky přeloženo Květinový les má rozlohu 20 hektarů, na kterých najdete snad všechny rostliny, které se na Barbadosu vyskytují. Pokud vám zachutná proslulý rum Mount Gay, jež se na ostrově s oblibou pije, můžete navštívit i továrnu na výrobu rumu.

Nakupování

Ceny na Barbadosu jsou vyšší, než na jaké jsou čeští turisté běžně zvyklí, přesto je skvělým zážitkem si zde projít místní obchody. Jsou příjemně klimatizované a najdete v nich kvalitní zboží, vstřícnou obsluhu i moderní interiér, a to jak u velkých supermarketů, tak u menších obchůdků. Vyhlášenou a slavnou nákupní třídou v hlavním městě Bridgetownu je Swan street, kde se nacházejí tržiště se vším od šperků až po exotické ovoce.

Milovníci nakupování by si neměli nechat ujít návštěvu Broad Street, kde najdete duty-free obchody. Jejich ceny jsou na rozdíl od jiných prodejen na Barbadosu opravdu nízké, zatímco typicky vysoká kvalita zůstává zachována. Ušetřit zde lze 30 až 50 % v porovnání s Evropou nebo Severní Amerikou. Pokud se sháníte po suvenýrech, můžete je v turistických centrech zakoupit na každém rohu, nebo navštivte Pelican Village s ručně vyráběným zbožím, či Tyrol Cot Heritage Vilage, kde se můžete podívat, jak se suvenýry vyrábí a pořídit je velice lacině.

Muzea

Ačkoliv na Barbadosu většinu turistů lákají přírodní zajímavosti, určitě by si milovníci historie měli udělat čas a poznat památky Barbadosu. Kromě typických staveb, které jsou logicky na základě historie této země v koloniálním stylu, překvapí návštěvníky i ne zcela tradiční stavba pro britské dědictví, kterou je židovská synagoga z 19. století.

Historii Barbadosu nejlépe zprostředkují muzea a místa s expozicemi lokální kultury. Každý, kdo se vydá po ostrově na cestu za poznáním tradic, by měl navštívit Hastings s ukázkami výrobků místních řemesel i expozicí starodávných automobilů a Sunbury Plantation House, což je bývalé plantážnické sídlo ze 17. století. Určitě si nenechte ujít ani Sam Lord´s Castle, což je staré sídlo vystavené z vápence, kde můžete obdivovat sbírku moderního malířství a starobylého nábytku. Mezi známá muzea patří také Arlington House Museum, Cricket Legends of Barbados Museum nebo Frank Hutson Sugar Museum.

Gastronomie

Stejně jako návštěva zajímavých míst, tak i ochutnání místní kuchyně patří neodmyslitelně k poznání dané země. A Barbados má z gastronomie opravdu co nabídnout. Mezi národní speciality patří Rice'n'peas (fazole, obvykle s příchutí kokosu) a Pickled Pork (maso s rajčaty). Ti, kteří touží po něčem speciálním, by měli vyzkoušet Conkies (kukuřice s dýní, kokosem, rozinkami, sladkými bramborami a s kořením, zabalená v banánovém listu), Cutters (sendviče s létajícími rybami, servírované s coucou – kořeněnou kukuřicí s pikantní zeleninou) nebo Seaeggs (jikry z mořského ježka).

Z nápojů je pro Barbados typický rum, zejména značky Cockspur´s Five Star, Mount Gay a rumové koktejly.Místní pivo je Banks. Z nealkoholických nápojů si určitě pochutnáte na koktejlu Mauby.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce