Jamajka od 35 739 Kč
Zobrazit zájezdy

Čím a jak platit na Jamajce

Čím a jak platit na Jamajce

Jaká měna platí na Jamajce? Víme, jaké peníze si s sebou vzít, kde můžete směnit hotovost a zda je možné platit kartou. Přidáme i aktuální info o cenách!

Měna na Jamajce

Oficiální měnou je jamajský dolar s mezinárodním označením JMD. Setkat se můžete s bankovkami v hodnotě 50, 100, 500, 1 000 a 5 000 dolarů a také s mincemi v hodnotách 5, 10 a 20 JMD.

Směna peněz

Jak vyměnit peníze za jamajské dolary? České banky a směnárny tuto měnu přímo nenabízí. Proto si před odletem směňte české koruny za americké dolary. Ty poté snadno vyměníte ihned po příletu na jamajském letišti, případně v hotelu nebo v některé z místních bank či směnáren s licencí. Vždy je dobré si předem zjistit, jaký má jamajský dolar kurz. Abyste si mohli peníze při odjezdu vyměnit zpět, ponechte si po výměně peněz potvrzení o směně.

Bezhotovostní platby a výběry z bankomatů

Kartou můžete platit ve větších restauracích, hotelech, obchodech a cestovních kancelářích. Na celém ostrově akceptují platební karty typu Visa, MasterCard, American Express, Diners Club a Discover. Pokud se ale dostanete mimo turistické oblasti, je pravděpodobné, že vám kartu nepřijmou. Problémy s bezhotovostním placením vás mohou potkat také na benzínových stanicích a v některých hotelech. Bankomaty najdete v bankách, turistických centrech i na ulicích. Vybrat z nich můžete jak místní měnu, tak i americké dolary. Vzhledem k bezpečnosti ale doporučujeme upřednostňovat výběry z bankomatů v bankách.

Ceny potravin na Jamajce

Zajímá vás, jaké má Jamajka ceny potravin? Za návštěvu restaurace i běžný nákup v obchodě můžete dát v porovnání s ČR až dvojnásobek. Bochník chleba stojí kolem 305 JMD (54 Kč), kilo banánů 258 JMD (45 Kč) a lahev místního piva v průměru 230 JMD (40 Kč). Pokud se půjdete najíst do levnější restaurace, za jedno jídlo dáte asi 600 JMD (105 Kč). V podniku střední kategorie vás tříchodové menu pro 2 osoby bude stát kolem 6 000 JMD (1 000 Kč).

Ceny ubytování

Ceny na Jamajce za ubytování korespondují s cenami jídla. Za dvouhvězdičkový hotel dáte kolem 11 700 JMD (2 050 Kč). Pokud chcete ušetřit, navštivte hostel, kde vás bude jedna noc stát v průměru 3 200 JMD (560 Kč).

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Jaké jsou ceny na Jamajce?

Dobrý den, jaké jsou prosím ceny na Jamajce? Na kolik nás asi tak může vyjít Jamajka na 14 dní? Původně jsme přemýšleli o osmi, ale asi to je na… Zobrazit více
Linda000
Linda000

Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce