Jamajka od 39 629 Kč
Zobrazit zájezdy

Tipy na aktivity na Jamajce – malebné pobřeží, vodopády i rezervace

Tipy na aktivity na Jamajce – malebné pobřeží, vodopády i rezervace

Kolébka reggae je lemovaná plážemi s bílým pískem a tyrkysovým mořem. Dostane vás nejen malebné pobřeží, ale také překrásné vodopády, parky, rezervace a zahrady s exotickými rostlinami. Na Jamajce si můžete užít i potápění a různé rodinné aktivity.

Treky

Milovníci turistiky budou nadšení z mnoha tras v oblasti Rio Grande Valley. Pokud patříte mezi začátečníky nebo se bojíte, že nezvládnete projít celou stezku, vydejte se do White Valley. Túru můžete podniknout i v národním parku Blue Mountains.

Parky a rezervace

Jamajka je protkaná národními parky a rezervacemi. Za návštěvu rozhodně stojí Blue Mountains a také Dunn´s River Falls patřící k národním symbolům. Zde se nachází i nádherné vodopády, které můžete zkusit zdolat a zažít trochu adrenalinu. Nezapomenutelné zážitky si odnesete i z návštěvy vodopádů YS Falls, kde se můžete kochat okolní přírodou a majestátností tekoucí vody.

Pláže

Snad nejznámější pláží je 7 Mile Beach ve městě Negril. Nabízí bary, restaurace, klidové zóny i možnost absolvovat různé vodní sporty. Jednou z nekrásnějších pláží Jamajky je Doctor´s Cave nacházející se ve městě Montego Bay. Pláž je krásně upravená a najdete na ní bar, restauraci a trampolíny na moři. Za vstup na tuto pláž si ale musíte zaplatit. Oblast Treasure Beach zahrnuje malebné zátoky Billy´s Bay, Calabash Bay, Frenchman´s Bay a Great Pedro Bay. Pokud k nim vyrazíte, vyhnete se davům turistů a užijete si liduprázdných pláží.

Potápění a šnorchlování

Jamajka je obklopená korálovými útesy i vraky potopených lodí či letadel. Potápění i šnorchlování si tu určitě užijete. Každá turistická oblast má na pobřeží skvělé podmínky pro potápění i plavání se šnorchlem. Ideálním místem k objevování podmořského života je Montego Bay s 16 km2 korálových útesů. Velmi atraktivní je zejména Airport Reef s podmořskými jeskyněmi a tunely. Oblíbenými lokalitami potápěčů jsou také města Negril a Ocho Rios nebo pláž Winnifred Beach.

Rodinné aktivity

Rodiny s dětmi si na Jamajce přijdou rozhodně na své. Navštívit můžete udržované zahrady, aquaparky a zábavní parky. Pokud se ocitnete ve městě Ocho Rios, zavítejte do zábavního parku Rainforest Adventures, kde vás čeká jízda na bobu, tobogány, projížďka lanovkou a další atrakce. Ve stejném městě se nachází i aquapark Wata Land Eco Fun Park. V Santa Cruz si nenechte ujít Bubbling Spring Mineral Bath, v Negrilu Kool Runnings Water Park a v Kitson Town zase tematický park Wynter´s Park And Farm.

Nakupování

V místních obchodech a na tržištích seženete typické suvenýry, jako je jamajský rum, káva Blue Mountain, hudební nosiče s nahrávkami reggae hudby, vyřezávané dřevěné sošky nebo obrazy od místních umělců. Pokud vám malé obchůdky nestačí, vyrazte do obchodních center ve velkých městech, kde seženete i oblečení, boty a různé doplňky.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce