Jamajka od 34 397 Kč
Zobrazit zájezdy

Očkování na Jamajku, zdravotní rizika a bezpečnostní situace

Očkování na Jamajku, zdravotní rizika a bezpečnostní situace

Plánujete dovolenou na Jamajce a hledáte informace o očkování a možných rizicích? Máme pro vás veškeré informace o vakcínách a zdravotní i bezpečnostní situaci na ostrově.

Povinné očkování:

  • Žádné povinné očkování není.

Doporučená očkování:

  • žloutenka typu A
  • žloutenka typu B – hlavně v případě delšího pobytu

Před odletem je dobré si ověřit platnost rutinních očkování proti spalničkám, tetanu, černému kašli, příušnicím a záškrtu.

Zdravotní rizika na Jamajce

Cestovatelský průjem – přesto, že by kohoutková voda na Jamajce měla být pitná, je lepší kupovat si vodu balenou. Jako rychlou pomoc při průjmu si s sebou přibalte černé uhlí.

Dehydratace, úpal a úžeh – patří mezi nejčastější zdravotní komplikace na Jamajce. Nejlépe vás ochrání krémy s UV faktory, dostatečný pitný režim, brýle a pokrývka hlavy. Kolem poledne je lepší zdržovat se ve stínu a nevycházet na přímé slunce.

Bezpečnost na Jamajce

Kriminalita – na Jamajce je poměrně vysoká kriminalita, a to zejména v chudých městských oblastech. Nejvíce případů je hlášeno ve městech Kingston a Montego Bay. Turisticky vytížené oblasti jsou zónou kapsářů. Po setmění se proto vyhněte návštěvám okrajových částí měst a slumů. Po ulicích choďte nejlépe ve skupinách.

Ozbrojené střety – v chudinských ghettech hrozí přestřelky mezi členy drogových gangů. Bez místního průvodce se do těchto míst nikdy nevydávejte.

Přírodní katastrofy – často diskutované jsou hurikány na Jamajce, ale naštěstí k nim nedochází příliš často.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce