Jordánsko od 22 032 Kč
Zobrazit zájezdy

Do Jordánska potřebujete pas i vízum. Čtěte, jak ho získat

Do Jordánska potřebujete pas i vízum. Čtěte, jak ho získat

Malá pouštní země na Blízkém východě se postupně stává stále oblíbenější destinací, kde strávit exotickou dovolenou. Občané ČR musí mít ke vstupu do země každý své vlastní cestovní doklady a to bez ohledu na věk. Nezapomeňte si zkontrolovat platnost pasu. A všichni potřebují i víza. Čtěte dál, jak je nejjednodušeji získat, kolik za ně zaplatíte a jestli se vám vyplatí karta Jordan Pass.

Jordánsko vízum a finance

Při cestě do Jordánska budete muset mít cestovní pas, který je při vstupu do země platný ještě minimálně 6 měsíců. Vízum získáte při příletu na letiště, kde vám jej na počkání vystaví při imigrační kontrole, a na většině hraničních přechodů. Nepatří mezi ně Allenby Bridge a Wadi Araba, ale situace se zde často mění, proto si informace před odjezdem ověřte.

Vízum do Jordánska stojí 40 JOD a je nutné jej uhradit v jordánských dinárech, s výjimkou letiště, kde je možné platit i kartou. V případě, že ze země neodletíte, ale využijete k odjezdu hraničních přechody, zaplatíte navíc poplatek 10 JOD. Pokud váš pobyt v Jordánsku přesáhne 30 dní, máte povinnost se přihlásit na jordánské cizinecké policii.

V případě cesty motorovým vozidlem je nutné mít mezinárodní řidičský průkaz a technický průkaz.

Jordan Pass

Většině cestovatelů se vyplatí jordánská turistická karta Jordan Pass. Jsou v ní zahrnuté vstupy do památek, archeologických nalezišť, muzeí, přírodních rezervací a několika desítek dalších atrakcí a vízum, pokud v Jordánsku zůstanete 4 dny (tedy minimálně 3 noci). V praxi to znamená, že i kdybyste v zemi strávili pouze tři noci a navštívili pouze Petru, je Jordan pass výhodnější, než si kupovat víza a vstup do skalního města Petra každé zvlášť. Výjimkou jsou děti do 12 let, které mají všude vstup zdarma.

Jordan pass si musíte pořídit ještě před vstupem do země na výše uvedeném odkazu a mít jej s sebou vytištěný. Karta existuje ve třech variantách. Za 70 JOD můžete strávit v Petře jeden den, za 75 dva dny a za 80 dinárů 3 dny po sobě. Kartu si můžete koupit až v ročním předstihu, ale sama o sobě je platná dva týdny od využití prvního vstupu. Jordan pass navíc umožňuje získání víz na všech hraničních přechodech zdarma, protože víza jsou již v ceně karty.

Pas do Jordánska pro děti

Všechny děti bez rozdílu věku musejí cestovat na svůj vlastní doklad. Vyčerpávající informace o tom, kde nechat pas dětem vystavit, kolik to stojí, jak dlouho to trvá a jaké k žádosti potřebujete náležitosti, uvádí článek o cestování s dětmi.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Cesta z Sharm el Sheikh do Jordánska

Ještě jeden dotaz, pokud bych se rozhodl pro výlet z Sharm el Sheikhu do Jordánska (Petra). Musím mít tedy vízum pro Egypt? a pro Jordánsko. Vízum… Zobrazit více
AbrakaDabra
AbrakaDabra

Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce