Malajsie měna: Čím a jak platit

Malajsie měna: Čím a jak platit

Oficiální měnou je malajsijský ringgit. U nás není možné ringgity směnit, proto si s sebou přivezte americké dolary, které po příletu snadno vyměníte v některé ze směnáren na letišti. V turisticky vytíženějších oblastech Malajsie však udáte i dolary nebo eura.

Měna v Malajsii

V Malajsii se platí malajsijským ringgitem, který se označuje jako MYR. 1 ringgit se dělí na 100 senů a odpovídá zhruba 5,6 Kč. Běžně narazíte na bankovky v hodnotách 1, 5, 10, 20, 50 a 100 ringgitů a mince v hodnotách 1, 5, 10, 20 a 50 senů.

Směna peněz

Jak vyměnit dolary za malajské ringgity? Nejlépe uděláte, když navštívíte směnárnu na letišti. Většinou tu narazíte na výhodnější kurz než u pouličních směnárníků. Vždy si ale předem zkontrolujte aktuální kurz malajsijského ringgitu, abyste měli přehled o výhodnosti směny. Pokud budete chtít kdykoliv během svého pobytu vyměnit další peníze, na směnárny narazíte ve všech větších městech a turistických oblastech.

Výběry z bankomatů a bezhotovostní platby

Větší města jsou protkána bankomaty, ze kterých si můžete peníze kdykoliv vybrat. V některých restauracích, hotelech a supermarketech je možné platit kartou. Při cestě na menší ostrovy si ale v každém případě připravte dostatek hotovosti. Bankomatů tu moc není a platební karty přijímají jen málokde.

Ceny potravin v Malajsii

Ceny v Malajsii jsou velmi podobné českým cenám. Dražší je tu alkohol, levnější pak jídlo v místních jídelnách a rychlé občerstvení. Za oběd v levnější restauraci dáte kolem 10 MYR (56 Kč), v restauraci střední kategorie vás bude stát tříchodové menu pro 2 osoby cca 60 MYR (336 Kč). Kilogram pomerančů stojí v Malajsii asi 9 MYR (50 Kč), bochník chleba cca 3 MYR (16 Kč) a 1 kg banánů 5,40 MYR (30 Kč). 

Ceny ubytování v Malajsii

Nejméně vás bude stát ubytování v hostelu, kde za jednu noc dáte kolem 44 MYR (248 Kč). Pokud se rozhodnete přespat v dvouhvězdičkovém hotelu, bude vás jedna noc stát asi 105 MYR (587 Kč). Hotely s třemi hvězdami si obvykle účtují cca 160 MYR (895 Kč) za noc.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Ceny na Langkawi

Dobrý den, v prosinci se chystáme na Langkawi a ubytování máme kousek od pláže Cenang. Ví někdo prosím jaké jsou ceny na Langkawi v restauracích a… Zobrazit více
LenkaGazdova
LenkaGazdova

Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce