Průvodce Panama

Cestovní doklady do Panamy

Chystáte se do Panamy a nevíte, jaký doklad pro vstup do země budete potřebovat? Pokud se obáváte zdlouhavého zařizování víza, máme pro vás dobrou zprávu. Vízum není třeba, stačí vám jen platný cestovní pas.

Čím a jak platit v Panamě

Pokud se chystáte do Panamy, určitě vás potěší, že kromě místní měny, která se nazývá balboa, je možné používat i klasický americký dolar. Můžete zde platit kartou nebo vybírat z bankomatu, ale obvykle jen ve větších městech a letoviscích. Pojďte se podívat na více informací.

Bezpečnost v Panamě, očkování a další rady a tipy

Očkování do Panamy není nutné, hned několik je však doporučovaných a vyplatí se je absolvovat. Používejte dobré repelenty a v některých případech i antimalarika. Přírodní katastrofy na Panamě zpravidla nehrozí a kriminalita je kromě určitých oblastí nízká.

Tipy na aktivity v Panamě – domorodá kultura, pusté ostrůvky i skvělá gastronomie

Pokud se chystáte na dovolenou do Panamy, určitě oceníte inspirativní tipy na nejlepší zajímavosti a turisticky atraktivní místa, která můžete navštívit. Kromě pláží, které nabízejí koupání, opalování, potápění nebo možnost surfování, byste určitě neměli vynechat i další místní zajímavosti.