Cestovní doklady do Panamy

Cestovní doklady do Panamy

Chystáte se do Panamy a nevíte, jaký doklad pro vstup do země budete potřebovat? Pokud se obáváte zdlouhavého zařizování víza, máme pro vás dobrou zprávu. Vízum není třeba, stačí vám jen platný cestovní pas.

Vízum a pas

Pro každého, kdo se vydá na běžnou dovolenou do Panamy, máme dobrou zprávu. Pokud je vaším účelem cesty rekreace a pokud zde nezůstanete déle než devadesát dní, Panama vízum po turistech z České republiky nevyžaduje.

Pokud je však účelem vaší cesty například výdělečná činnost, budete si jej muset zařídit. Také když hodláte setrvat v zemi déle jak devadesát dní, je nutné si vízum do Panamy obstarat. V případě, že tak neučiníte a překročíte tři měsíce nepřerušeného pobytu bez vycestování z Panamy, bude po vás migrační úřad požadovat uhrazení pokuty.

Vízum samozřejmě není jediný dokument, který musíte před cestou řešit. Pas do Panamy je nezbytností, stejně jako při jakékoliv jiné cestě do exotické destinace. Bez něj není možné zemi navštívit. Před odletem si zkontrolujte platnost pasu. Jeho datum expirace nesmí být kratší než šest měsíců. V takovém případě je nutností si zařídit nové cestovní doklady. Pokud vstupujete na území státu s motorovým vozidlem, je nezbytné předložit nejen platný řidičský průkaz, ale také doklad o vlastnictví vozu.

U lodí je zase nutností lodní konosament, tedy potvrzení o nalodění. Pro případ kontroly mějte u sebe připravené všechny cestovní doklady. Je možné, že migrační úřad bude kontrolovat i vaši zpáteční letenku nebo dostatečnou hotovost pro délku pobytu (500 USD či kreditní karta). Při odletu z Panamy budete platit odletovou daň ve výši 40 USD. Ta občas bývá zahrnuta už v ceně letenky. Při připlutí lodí, krom těch výletních, je poplatek stanovený na 110 USD na osobu.

Pas pro děti

Všechny děti bez rozdílu věku musejí cestovat na svůj vlastní doklad. Vyčerpávající informace o tom, kde nechat pas dětem vystavit, kolik to stojí, jak dlouho to trvá a jaké k žádosti potřebujete náležitosti, uvádí článek o cestování s dětmi.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce