Příspěvky v diskuzích uživatele Evas

Příspěvky v diskuzích uživatele Evas

Doba letu Praha - Bangkok?

Letěla jsem přes Moskvu do Bangkoku 2x. Let celkově trval 14 - 15 hod s krátkým přestupem, to znamená 1 - 2 hodiny. Výhodou letu přes Moskvu je právě ten krátký čas přestupu a taky to, že tam přiletíte ráno v 8,30 a máte celý den na přesun na ostrovy. Vzdálenosti a přesuny jsou v Thajsku náročné na čas, např na Ko Chang 6 hod minivan nebo letadlem na sever zas musíte počítat hodinu na přesun na menší letiště v Bangkoku a let 2 - 3 hod a následně do resortu taky nějaký čas trvá. Nevýhoda letu přes Moskvu v zimě je, že občas má letadlo zpoždění nebo neletí, protože je v Moskvě sněhová kalamita.
(před 10 měsíci)
Letecká
Evas

Kdy jet na Sardinii

@Velkýčaroděj ~ Na Sardinii jsem sice nebyla, ale byli jsme na Korsice koncem září a bylo kolem 25 st. a voda byla prohřátá, kolem 24 st. Jestli chcete za koupáním, volila bych spíše říjen, voda bude o trochu teplejší než v květnu.
(před 10 měsíci)
Země
Velkýčaroděj

Jak se dorozumíváte na cestách?

Dorozumívám se tou nezákladnější angličtinou. Začala jsem se učit anglicky až po 50. roce, to už jazyky do hlavy moc nelezou. Mnohdy se přistihnu, že mluvím v přítomném čase a už se to stalo v minulost, předpřítomný čas neřeším vůbec. Mám asi štěstí na lidi, neřeší to, ocení, že se snažím. Taky cizinci ocení, když se člověk v tom kterém jazyce naučí alespoň pozdravit, poděkovat a počítat.
(před 10 měsíci)
Ostatní
Mikey

Soutěska Vintgar

Zdravím, udělejte si výlet k jezeru Bohinj, asi půl hodiny od Bledu, jezdí tam i bus. Jezero je obklopené horami a tak je možné si vyjet lanovkou na horu Vogel a dal tam udělat další trip pěšky. Je to moc pěkné. Taky můžete k vodopádům Savica. No a zpátky domů jsme to vzali podél řeky Soča, nádherná zelenomodrá dravá říčka, stavěli jsme na každým rohu , krásné výhledy, mosty, soutěsky i vykoupali jsme se. Slovinsko je nádherná země.
(před 12 měsíci)
Země
bustik