Příspěvky v diskuzích uživatele Ovča

Příspěvky v diskuzích uživatele Ovča

Rozhovor s Ovčou

@Marcatko ~ Rumunsko se mi líbí, nevím, co se mě na něm přitahuje. Herzká příroda, dostupná pro pěší turisty a zajímavá města. Bukurešť je opravdu pěkná, jen se o ní u nás nemluví. Na ní jsu 2dny málo, lepší tak 3-4 dny. Parlament je jedinečný, jejich široké bulváry plné zeně, Atheneum - koncertní síň, za prohídku určitě stojí, pak skanzen u jezera a hlavně bukurešťstké parky. Běžte tam v nepracovní dobu, ta atmosféra je jedinečná.. Samozřejmě navštivte i ostatní památky popisované v průvodcích. Co se týče hor, tak dostupnost je horší než u českých, ale z vyhlášených horských středisek doprava do hor je, např. Sinaia, lanovkou se na hřeben dostanete a pak sejdete dolů, v tomto ohledu se lze spolehnout na informace v průvodcích Lonely Planet, nebo Rough Guide. Jinak značené cesty jako u nás. Stačí se podívat mapy.cz. A bezpečnost nejen na horách srovnatelná s ČR, na medvědy, či vlky jsem štěstí v Rumunsku neměla.
(před 17 hodinami)
Cestovatelé z Cestolina
Marcatko

dovolená na Ukrajině

Já byla v Kyjevě asi před šesti lety, a líbil se mi moc, určitě na něj alespoň 3 dny.
(před 4 dny)
Ukrajina
kysela_prdel

Rozhovor s Ovčou

@Preisslerka ~ Různě, mimo Evropu se mi vždy podařilo někoho, třeba na inzerát sehnat. Po Evropě již jezdím sama. Využívám akčních cen letenek a jízdenek. Tyto je třeba ihned koupit, kdybych někoho hledala, každý potřebuje hodně času na rozmyšlenou, to by mi jen nabídky utekly, cena stoupla a já bych si již nemohla dovolit jezdit do ciziny tak často. Dvakrát se mi podařilo někoho přemluvit, aby koupil se mnou akční jízdenku, ale pak jsem na to doplatila, tudíž již nikoho nehledám, nepřemlouvám. Energii, co mě stojí někoho sehnat, radši investuji do cestování.
(před 4 dny)
Cestovatelé z Cestolina
Marcatko

Kolik peněz s sebou do Itálie?

Nepíšete, na jak dlouho jedete. Ale pokud máte již zajištné a zaplacené ubytování a jedete na méně než 2 týdny, tak to stačí.
(před 5 dny)
Itálie
Mia07

Kam do Albánie

V Albánii jsem sice nebyla, ale při cestách kamkoliv považuji za dobrý návod na to, co vidět mapy.cz turistickou verzi. Z toho se vyčte nejlépe, co kde je, nevyčte se bohužel, v jakém stavu to je.
(před 11 dny)
Albánie
Arne1

Co vidět v Miláně

Bologna se mi líbila, ve Florencii jsem byla naposledy před 20 lety, tudíž už nemohu posoudit. Když už budete na severu, tak proč jezdit na jih, to už v oblasti navštivte Veronu, Padovu, Benátky podle mě člověka jen otráví, protože jsou ve velmi špatném stavu, a pak je, podle mě nejhezčí italský region, Furlánsko, konkrétně Terst a Udine, které je snad nejlépe udržovaným italským městem s nádherným alpským panoramatem.
(před 12 dny)
Itálie
MaxipesFík

Co vidět v Miláně

Já neřídím, jezdím jen veřejnou dopravou, ani taxíky nevyužívám. Myslím, že týden je na Milano a Bergamo až moc. To stihnete ještě třeba Lago di Garda. V této oblasti se mi líbila Brescia a vůbec mě nenadchla Cremona. Nebo, ještě jsem tam nebyla, ale velké chvály jsem slyšela na Torino.
(před 12 dny)
Itálie
MaxipesFík

Co vidět v Miláně

A slavné divadlo La Scala, pokud ne přímo koncert, tak zkusit jen prohlídku budovy. Ale Miláno není nic moc. neletíte náhodou na letiště Milano-Bergámo? Pokud ano, tak zůstaňte v Bergamu, je o dost zajímavější a hezčí.
(před 12 dny)
Itálie
MaxipesFík

Suvenýry z Řecka

Víno Retsina.
(před 13 dny)
Řecko
Lic

Suvenýry z Turecka

Mě velmi chutná jejich černý čaj, kdykoliv jedu přes Turecko, tak si ho kupuji. Chutná mi více než čaje ze Srí Lanky, Indie a JV Asie. A při psaní této zprávy ho i popíjím.
(před 13 dny)
Turecko
Brudra