Příspěvky v diskuzích uživatele Ovča

Příspěvky v diskuzích uživatele Ovča

elektronická víza od roku 2021

Zde jsem našla souhrnnou informaci o tom, jak bude v příštím roce fungovat elektronické vízum do Ruska:
www.atorus.ru/news/press…
(před měsícem)
Země
Arne1

něco k zamyšleni

Tahle myšlenka již kolovala na facebooku. Tohle je cestovatelský portál a ne portál pro osoby zabývající se alternativním životním stylem, či filosofií. Zamýšlet se nad tím nehodlám, radši budu zkoumat možnosti letošní zahraniční dovolené.
(před 2 měsíci)
Cestovatelská seznamka
anonym

Tipy na výlety po České republice

Já miluji hřebenovky v Krušných horách v Ústeckém kraji. Nemohu říci, kde je to lepší.
(před 2 měsíci)
Země
Alexa22

Počasí Zadar září nebo i říjen?

Byla jsem před několika lety v druhé polovině září a počasí bylo optimální, nepršelo a velká vedra již také nebyla.
(před 4 měsíci)
Země
Kristýna

Vnitrostátní letecká přeprava Malajsie

Já jem byla v Malajsii v roce 2014 na Borneu. Tam bylo třeba se přepravovat letadlem, letenky jsme kupovali vždy ca. 2 dny před odletem. Za všechny vnitrostátní letenky jsme platili 1-2 tis. Kč včetně zavazadla k odbavení. Jen na Borneu zásadně nikde nejezdila na letiště veřejná doprava, museli jsme taxíkem, což letenky dost prodražilo.
(před 4 měsíci)
Cestolino pošta – dotazy
LenkaGazdova

jaké náušnice mohou do letadla

A proč by nepustili? Pouze asi budete zvonit u konrolní brány, tak Vás trochu podrobněji zkontrolují, toť vše.
(před 4 měsíci)
Ostatní
Ovča

Koronavir dovolená Hurghada

Vždyť jedete až za 4 měsíce, to se může halda věcí změnit. Jestli v tu dobu bude nákaza i v Egyptě, tak pravděpodobně budou zrušeny všechny lety do Egypta a vám peníze CK vrátí, pokud ne, tak nevidím důvod, proč na dovolenou nejezdit. Případně stornovat můžete i později.
(před 5 měsíci)
Země
DanaDianaNoymi

Vízum do Ruska

@Arne1 ~ Dokonce jsem četla, že i letos by měly být další tři regiony na bezplatná osmidenní víza - Altajský kraj, ten ale asi nebude pro občany EU, neboť leží na východě. Pak Karélie, ta hraničí s Leningradskou oblastí a Krasnodarský kraj, což je ruské pobřeží Černého moře. Tyhle dva regiony by mohly být i pro občany EU. Jen nevím, od kdy. Kdybys na nějaké bližší info někde narazil, budu ráda za jejich sdělení.
(před 5 měsíci)
Země
Arne1

Co navštívit v Bratislavě?

Co se týče rozhledny UFO, tak je to jen drahá vyhlídka, stejný výhled je i z hradu a zdarma. Mě se dost líbila 2 km dlouhá poutní cesta ze Záhoské Bystrice (součást Bratislavy, jezdí tam často MHD) do Marianky - klášter, křížové cesty a hornické památky ( jezdí tam také MHD, ale již to je jednu zónu za Bratislavou).
V okolí: také jedna linka MHD jezdí do historického rakouského městečka Hainburg an der Donau, doporučuji navštívit. Druhá linka do maďarské Rajky, kde si Slováci kupují byty a domy, tak se tam běžně domluvíte česky, odtamtud pěšky ke styku tří hranic - SK, AT, HU a pak pěšky do první slovenské vesnice, odkud již do centra města jezdí MHD častěji.
(před 5 měsíci)
Země
Ovča

Poznávací zájezd do Ruska

@Radek1 ~ Díky za info, jen co příští rok bude jednodušší získat vízum, tak se také vydám na Dálný výchd. Plackartou jezdím v bývalém SSSR běžně, ani by mě nenapadlo si koupit kupé. A co se týče ceny, tak jelikož také cestuji na vlastní pěst, tak do nákladů započítávám absolutně vše od letenky a víza až po zmrzlinu. A náklady, které uvádíte, jsou pro mě zcela běžné náklady na nízkorozpočtovou čtyřtýdenní dovolenou mimo Evropu. Vzhledem k tomu kolik jste toho ujeli po zemi, tak je to jedna z nejlevnějších destinací. Příští rok vyrážím.
(před 5 měsíci)
Země
Radek1