Příspěvky v diskuzích uživatele Péťa_V

Příspěvky v diskuzích uživatele Péťa_V

Poznávací zájezd Skotsko

Ahoj,
doporučuju určitě Minimálně celý den na Edinburgh, klidně i den a půl nebo dva. Potom určitě stojí za návštěvu St. Andrews na jihu nebo Stonehaven (Dunottar castle) na severu od Edi, podle toho, kam pojedete. Ve Stonehavenu jsem byla mnulý týden, brzy sem hodím do galerie nějaké fotky. Edi a St. Andrews jsem navštívila už dříve. S dalšími místy neporadím.
A jinak příroda je tu krásná skoro všude, jestli rádi hikujete, vyrazte do highlands. Ale určitě tak mezi dubnem a říjnem, ne v zimě.
(před rokem)
Země
anonym

Ceny v Thajsku

Ubytování bylo přes Booking a pro dvě osoby opravdu stálo asi 7 000, s tím, že na Lantě za 10 nocí bylo asi stejně drahé jako na Phi Phi za 5.
Na tu cenu jsme se dostali i díky slevovým referral url (ušetřeno celkem asi 1400). Na místě bývá ubytování levnější, ale než něco shánět, mívám to radši zamluvené předem.
(před rokem)
Země
Maty

Aktuální kurz turecké liry

Klidně měňte z dolarů rovnou na liry, podmínky jsou stejné jako z eur. V tureckých bankách mají skvělé kurzy a nulové poplatky pro obě tyto měny.
(před rokem)
Země
anonym

Srílanka český hotel

Nechci vás přeceňovat, ale rukama, nohama to zvládnete i ve srílanském Mějte úsměv na tváři a po ruce slovník, kdyby to náhodou bez nějakého slovíčka nešlo. Opravdu se není čeho bát
(před rokem)
Země
Pampelenka

Měna na severním Kypru

Bože, slovo "lyra" vypadá fakt hrozně, doufám, že to byl jen blbý překlep
A ano, potřebujete liry, minimálně na trhy a u stánků. Veeelmi často ale můžete platit kartou - prakticky ve všech restauracích i kamenných obchodech a někd yi na tom trhu, takže stačí vyměnit malou částku. V bankách vám to vymění s velmi výhodným kurzem a bez poplatku, takže to ani skoro nic nestojí
(před rokem)
Země
Wincenzzo

Ceny v Thajsku

Ahoj Jakube,
byla to akce Flydubai v půlce září. Byla spousta letů během celého ledna a února (my 31.1. - 18.2.), takže se dalo krásně vybrat. Ceny začínaly na 7 500 Kč opravdu za zpáteční letenku, levnější jsem z Prahy zatím neviděla a asi zas dlouho neuvidím
Přestup byl klasicky v Dubaji, tam asi 12 h, tak jsme jeli do města, zpátky 2 h, takže to bylo milé.
Každý si na FlyDubai stěžuje, ale ani při cestě na Srí Lanku ani teď jsme neměli žádný problém a ceny jsou prostě bezkonkurenční. A dát 150 Kč za vodu a sendvič místo břečení nad tím, jak nedávají najíst, mi přijde jako rozumnější, než platit za Emitares.
Zhruba od konce srpna to budu zas hlídat, třeba přijdou s něčím zajímavým
(před rokem)
Země
Maty

Aktuální kurz turecké liry

1 TRY = 4,7 CZK, ale dost to lítá poslední dobou. Plaťte hlavně kartou a kde to nepůjde, tak lirami.
(před rokem)
Země
anonym

Datová sim karta Turecko

Jestli nebudeš mít pořádné wifi připojení, klidně si datovou simku radši kup. Myslím, že jsme platili něco kolem 200 Kč za měsíc za asi 2 GB u Turkcellu. Když se tam stavíš na pobočce, zařídí ti to. Akorát se myslím platí nějaký úvodní poplatek, který ti to při tak krátké době trochu prodraží. Tuším, že první měsíc jsme platili 70 lir (tarif + poplatek), takže nějakých 350 kč. Tedy jestli to máš na práci, je to fakt v pohodě cena a vyplatí se to.

(před rokem)
Země
Arne1

Dáváte peníze do pasu v hotelu v Turecku?

5,4 lir za euro teď zhruba. Dvě jsou dávnou minulostí, lira je teď asi 4,70 Kč, euro něco přes 25 Kč, není těžké si to spočítat.
(před rokem)
Země
Arne1

Dáváte peníze do pasu v hotelu v Turecku?

No pozor, tureční obchodníci odvádí z plateb kartou velké poplatky, takže dávají přednost keši a několikrát se mi i stalo, že v obchodě měli dvojí ceny. Např. tričko stálo při platbě v keši 15 lir a kartou 17 lir. Potom už se vyplatí spíš hotovost.
Další věc je, že v tureckých bankách mají na nákup i prodej téměř středové kurzy a neplatíte žádné poplatky - tzn. měníte eura na liry skoro zdarma.
Nicméně když tam člověk jede na dovolenou s all inclusive a párkrát zajde do města, je úplně irelevantní tyhle věci řešit ;-)
(před rokem)
Země
Arne1