Thajsko od 20 555 Kč
Zobrazit zájezdy

Bangkok od 11 245 Kč - v březnu nebo dubnu 2015

za 11 245 Kč
aerolinky Aeroflot Russian Airlines
termín mnoho termínů na březen a duben 2015
přestupy bez přestupů
Zobrazit nabídku
Upraveno
Bangkok od 11 245 Kč - v březnu nebo dubnu 2015

Bangkok je nejen jedna z největších světových metropolí, ale je to také brána do Jihovýchodní Asie. Při nákupu letenky v podstatě nezáleží, jaké místo v jihovýchodní Asii chcete navštívit. Nejlepší strategií je totiž dostat se z Evropy do jednoho z větších měst, kam jsou lety nejčastěji levnější a odtud už se lehce dostanete, buď letecky nebo autobusem, do vámi vybrané destinace.

Jak se zabavit?

Thajsko je velké a tady si opravdu můžete vybrat z nepřeberného množství míst pro návštěvu.

  • Na jihu země najdete rajské ostrovy s průzračně azurovým mořem. Patří sem úchvatné souostroví Koh Phi Phi s panenskou přírodou, kde se točil známý film Pláž s Leonardem Di Caprio. Pak je zde ostrov Koh Phangan známý především díky Full Moon Party, která se pořádá každý měsíc. Další krasné ostrovy jsou například Koh Lanta nebo Koh Samui. Bez jakýchkoliv problémů lze dohledat levný let z Bangkoku do Phuketu (zda-li si jej rezervujete dopředu, cena bude okolo pouhých 20 USD) a odtud už se do některých z výše zmíněných ostrovů dostanete lehce.
  • Na severu můžete navštívit překrásné chrámy v Chiang Mai a Chiang Rai. Chiang Mai je velmi pěkné město s uvolněnou atmosférou. Projeďte si jeho uličky na kole a ,,nasajte,, krásu a klid severního Thajska. Lidé tu mají příjemnější a uvolněnější povahy, ve srovnání se šíleným rytmem Bangkoka zde převládá mír a relax. Také můžete na pár dní zavítat do jednoho z již zmíněných chrámů a zúčastnit se meditačního kurzu. Ten je zcela zdarma a navíc vám bude poskytnute strava s noclehem. Více informaci na fivethousandyears.org
  • Pokud jste již někdy Thajsko navštívili, podívejte se i do zemí okolo. Například Barma, která vždy byla uzavřeným královstvím, před několika málo lety otevřela své brány i turistům. Nyní se nám ještě naskýtá šance spatřit Barmu nedotčenou turismem, původní a krásnou. Dále tu jsou Laos, Kambodža a Vietnam. Do kterékoliv z těchto zemí se lze dostat velmi levně letecky a nebo ještě levněji autobusem, tj. autobusová jízdenka z Bangkoku na jih Kambodži vyjde v přepočtu na cca 450,- Kč.

Good to know

Malá rada ohledně Full Moon Party

Je to samozřejmě velká akce se spoustou zábavy, ale je to také důvod, proč se po celém ostrově až dvojnásobně zvednou ceny. Party má jen super reklamu a neliší se o tolik od jakékoliv jiné, kterých je na plážích v JV Asii spoustu. Pokud se však chcete připojit k davům a zažít velkou pařbu, pak hurá na Koh Phangan na úplněk.

Kde složit hlavu

Ubytování nemusíte řešit ani moc dopředu. Doporučujeme si zařídit místo na první noc v Bangkoku, nebo kamkoliv se rozhodnete jet, a poté už se vše řeší bez problémů na místě. Je celkem fajn mít u sebe nějakého mini průvodce, například Lonely Planet, se kterým se nikdy neztratíte.

Alternativy a další informace

Tipař

Tipař


Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů