Kodaň od 2 999 Kč
Zobrazit zájezdy

Praha - Kodaň - Praha za 96 Euro - termíny leden, únor, březen a duben

Zpáteční letenka
Kodaň (Kodaň)
za 96 €
aerolinky Norwegian
termín 01/2015, 02/2015, 03/2015, 04/2015
přestupy bez přestupů
Zobrazit nabídku
Upraveno
Praha - Kodaň - Praha za 96 Euro - termíny leden, únor, březen a duben

Kodaň je krásné město, které je sice součásti EU, ale hrdě používá svojí měnu. Dánsko je obecně velmi šetrné k přírodě a podle nejmenovaného průzkumu v Dánsku bydlí nejšťastnější lidi na světě. Místní obyvatelé si na okna nedávají záclony, protože jsou velmi povahově otevření a nemají co skrývat.

Jak se zabavit?

Navštivte svobodné město Christiania, dánsky Fristaden Christiania. Bývalá squaterská komuna, je nyní autonomní oblastí (nepatří do EU), jejíž obyvatelé jsou hipíci, kteří zde pobývají od roku 1971. V Christianii jsou zakázaná motorová vozidla. Naleznete zde galerie, hudební kluby a místa, kde se dá poměrně levně ochutnat organická kuchyně.Projeďte se v místním high tech metru. Sedněte si do předního vagonu na první místo a užijte si jízdu tunelem, jako byste metro sami řídili. Zdejší metro je totiž řízené počítačem.Vyfoťte se s jednou z nejznámějších skulptur na světě - s malou mořskou vílou z pohádky Hanse Christiana Andersena.Navštivte místni ZOO, dejte si večeři v jedné z útulných restauraci v bývalem portu Nyhavn nebo se pobavte v zábavním parku, který je starý 431 let - Dyrehavsbakken neboli Bakken.

Good to know

  • Do roku 2004 se v Christianii legálně prodával hašiš.
  • V Kodani nenajdete billboardy a další velko-formátové venkovní reklamy.
  • V Kodani si můžete zdarma půjčit kolo!
Tipař

Tipař


Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů