Cestolino.cz Dovolená Bosna a Hercegovina

Dovolená Bosna a Hercegovina 2019/2020

 
Termín:

Strava:
Doprava:
Počet dnů:
Cena:
Slevy:
Typ zájezdu:
Název hotelu:
Úroveň hotelu:
Prodejce:

Bosna a Hercegovina

Bosna a Hercegovina leží na jihovýchodě Evropy na Balkánském poloostrově. Sousedí s Chorvatskem, Srbskem, Černou Horou a 20 km dlouhým pobřežím Jaderského moře. Bosnu a Hercegovinu výrazně ovlivňuje spojení mnoha náboženství, což se odráží jak v architektuře, hudbě a písemnictví, tak ale i v místní kuchyni. Za národní speciality je tu brán burek, čevapčiči nebo pljeskavica.

Za navštívení na dovolené v Bosně a Hercegovině zaručeně stojí nejstarší památka v podobě bodamské jeskynní malby a hlavní město Sarajevo. Země je tedy jedinečná především svou krásnou přírodou, a tak mnoho turistů lákají národní parky Kozara, Sutjeska a Hutovo Blato, prales Peručica, kaňony Rakitnice a Krušnice nebo vodopád Skakavac u Sarajeva.

Cestování po Bosně a Hercegovině automobilem je velmi nebezpečné. Silnice jsou ve špatném stavu a jejich označení téměř nulové. Často vedou i nezpevněným hornatým terénem. V případě problémů se zde nejjednodušeji domluvíte bosenštinou, chorvatštinou nebo srbštinou a platnou měnou je v Bosně a Hercegovině konvertibilní marka (BAM).