Bosna a Hercegovina od 2 920 Kč
Zobrazit zájezdy

Cestovní doklady do Bosny a Hercegoviny

Cestovní doklady do Bosny a Hercegoviny

Plánujete dovolenou v Bosně a Hercegovině a tápete, jaké cestovní doklady si musíte zařídit? Ke vstupu vám bude bohatě stačit občanka. Pokud s sebou chcete vzít děti, nezapomeňte i jim zařídit vlastní cestovní doklad.

Cestovní doklady pro dospělé

Češi mohou vycestovat do Bosny a Hercegoviny na základě cestovního dokladu, který musí být platný po celou dobu pobytu. I přesto, že tato země není v Evropské Unii, bude vám ke vstupu stačit občanský průkaz. Pas do Bosny není nutný, takže ho můžete nechat s klidem doma. Pobyt na území Bosny do 90 dnů je navíc zcela bezvízový. Nejnovější informace o podmínkách vstupu do země vám poskytne Velvyslanectví Bosny a Hercegoviny se sídlem v Praze.

Cestovní doklady pro děti

Děti mladší 15 let, které vlastní průkaz nemají, potřebují ke vstupu do Bosny a Hercegoviny platný cestovní pas nebo OP. Více se dozvíte v samostatném článku o cestování s dětmi.

Ztráta cestovního dokladu

Pokud se vám stane, že cestovní doklad v Bosně ztratíte nebo vám ho někdo ukradne, oznamte svou situaci co nejdříve na nejbližší policejní stanici. Poté vyhledejte zastupitelský úřad ČR v Sarajevu a požádejte o vystavení dočasného cestovního dokladu, na základě kterého se pak vrátíte zpět do České republiky. Nebo si vezměte pro jistotu OP i pas a máte o starost méně.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce