Srí Lanka od 18 390 Kč
Zobrazit zájezdy

Vše o vízech na Srí Lanku a podmínkách vstupu

Vše o vízech na Srí Lanku a podmínkách vstupu

Srí Lanka je jedním z oblíbených cílů Čechů pro zimní dovolenou, ale také jeden z těch, kam se bez víza zatím nedostanete. Jak o vízum zažádat, co k tomu potřebujete a kolik stojí?

Aby vás v Colombu na letišti vůbec pustili poznávat krásy Srí Lanky, potřebujete:

  • Cestovní pas platný alespoň 6 měsíců po příletu do země
  • Vytištěné zpáteční letenky (většinou je vidět nechtějí, ale je lepší je mít)
  • Vízum

Jak získat vízum na Srí Lanku

Všichni cestovatelé musí nejprve zažádat o vízum na 30 dní (i ti, kteří plánují na Srí Lance zůstat déle). Nejlepší je podat si elektronickou žádost. Jak na to?

  • Na www.eta.gov.lk v záložce Apply odsouhlasíte podmínky a poté si v levém menu vyberete druh žádosti (většinou Tourist ETA - Apply for an individual, pokud nežádáte pro velkou skupinu)
  • Vyplníte formulář, údaje pečlivě zkontrolujete a přejdete k platbě
  • platební kartou uhradíte poplatek 35 USD
  • Vízum vám do několika hodin přijde na email, vy si ho vytisknete (raději 2x) a vezmete s sebou na dovolenou. Pokud by vám nepřišlo, můžete na stejné stránce v záložce Check status stav žádosti zkontrolovat.

V rámci projektu na podporu turismu aplikovaného v době od 1. srpna 2019 do 31. ledna 2020 je turistické vízum udělené při příletu na základě této autorizace vydáváno bezplatně.

Při žádosti o vízum nepotřebujete mít již zakoupenou letenku a naopak. Pokud neumíte dobře anglicky a nemůžete požádat nikoho s lepší angličtinou o pomoc, využijte automatických překladů například v prohlížeči Google Chrom (překlad není dokonalý, ale stačí). Druhým způsobem je žádost o vízum na letišti v Colombu, kde na imigračním vyplníte stejný formulář a vízum dostanete na počkání, ale stojí 40 USD a zbytečně vás zdrží.

Prodloužení víza

Turistické vízum jde prodloužit. Poprvé na 90 dní pobytu celkem (tedy o další dva měsíce) a podruhé o dalších 90 dní. Celkem tedy můžete strávit na Srí Lance maximálně 6 měsíců.

  • O dva měsíce: Stačí navštívit imigrační úřad v Battaramulle kousek od centra Colomba a vyplnit formulář. Za odměnu, že s úředníky několik desítek minut vydržíte, vám ZDARMA vízum prodlouží.
  • O dalších 90 dní (na 6 měsíců): Stejný postup jako při prvním prodloužení, akorát za 10 000 rupií (orientačně 1 500 Kč, záleží na aktuálním kurzu).

Vízum pro děti

I pro děti budete potřebovat vízum a zažádáte o něj stejným způsobem jako pro sebe. Do 12 let věku dítěte je vízum zdarma, poté už za plnou cenu.

Vízum na 2 dny zdarma

Srí Lanka není typickou tranzitní zemí, ale kdybyste zrovna vy neplánovali na Srí Lance zastávku delší než 2 dny, zažádejte stejným způsobem jenom o “Transit ETA” - ZDARMA.

Srí Lanka nemá v ČR svoji ambasádu. V případě problémů nebo nestandardních situací se obracejte na ambasádu ve Vídni:Rainergasse 330, Vienna A-1040,
tel: +43-1-50379880,
fax: +43-1-5037993,
www.srilankaembassy.at

Další informace najdete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Nefunguje check status

Dobrý den, před necelými 14 dny jsem dělala vízum přes jejich stránky ETA, které jsou doporučeny i z vás na stránkách, ale nic mi nepřišlo a ani mi… Zobrazit více
Misha21
Misha21

Transit víza

Dobrý den, vlastní chybou jsem místo tourist Visa vyplnila tranzit Visa a nevím co teď. Jde to nějak zrušit nebo změnit? Nebo mohu dorazit na Srí… Zobrazit více
Misha21
Misha21

Vízum Srí Lanka - stačí potvrzovací e-mail?

Ahoj, poraďte mi, zažádala jsem si o vízum, dostala jsem pouze potvrzovací mail, nic oficiálního, třeba v pdf. Stačí to takto? Kam se mám obrátit? Na… Zobrazit více
Kudla
Kudla

Vízum na Srí Lanku

Ahoj, vyplňuji si vízum na Srí Lanku a všechno ok. Akorát tu mám kolonku "Adress in Sri Lanka" a já nějak nevím, co vyplnit, když budu hodně cestovat… Zobrazit více
Ikoja
Ikoja

Uvolnění vízového režimu na Srí Lanku?

Hezký den, máte někdo aktuální informace o tom, jak to vypadá s uvolněním víz na Srí Lanku, které mělo proběhnout dnes 1. 5. 2019? Děkuju
Dáša
Dáša

Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce